Сирійські повстанці з угруповання «Хаят Тахрір аш-Шам», яке контролює частину Дамаска, отримали підтримку від України. Про це повідомляє видання Washington Post, посилаючись на власні джерела.
Про це розповідає News IO
За даними джерел, знайомих з українськими військовими операціями за кордоном, повстанці отримували безпілотники та іншу допомогу від Головного управління розвідки Міноборони України, зокрема від підрозділу «Хімік». Цей підрозділ давно діє в Сирії.
Українська розвідка відправила приблизно 20 досвідчених операторів БПЛА та близько 150 дронів до штабу повстанців в Ідлібі.
Роль допомоги у боротьбі з Асадом
Західні розвідувальні служби вважають, що допомога з Києва відіграла лише «скромну роль» у поваленні сирійського президента Башара Асада, але вона сприяла зусиллям України щодо протидії російським операціям на Близькому Сході, в Африці та всередині самої росії.
На запитання Радіо Свобода, Головне управління розвідки України не надало коментарів щодо цієї інформації.
4 грудня речниця МЗС росії Марія Захарова заявила, що Москва «рішуче підтримує» дії сирійського керівництва проти наступу повстанців, які, за її словами, отримують підтримку з-за кордону, зокрема з України. Однак, доказів на підтвердження цих слів Захарова не навела.
Офіційна реакція України
Міністерство закордонних справ України «категорично відкинуло безпідставні звинувачення» росії в нібито причетності до загострення ситуації в Сирії. У відомстві наголосили, що саме Москва разом з Тегераном несуть «основну відповідальність за погіршення безпекової ситуації в Сирії».
росія є ключовим союзником президента Сирії Башара Асада і з 2015 року надає йому військову підтримку в громадянській війні.
«Дамаск тепер вільний від Асада», – заявили повстанці, які 8 грудня оголосили про взяття столиці під контроль після блискавичного наступу.
Угруповання «Хаят Тахрір аш-Шам» (HTS), яке очолює сирійську опозицію, визнане терористичною організацією в США та ЄС. HTS, розірвавши зв’язки з «Аль-Каїдою», намагається стати прагматичною альтернативою сирійському уряду, але викликає занепокоєння через ймовірні порушення прав людини та зв’язки з терористичними групами.