Головна Політика Україна і Чехія почали переговори про двосторонню безпекову угоду – ОП

Україна і Чехія почали переговори про двосторонню безпекову угоду – ОП

by host

Україна і Чехія почали переговори про двосторонню безпекову угоду, повідомила пресслужба українського президента.

«Чехія демонструє незмінне лідерство у підтримці України й заохочує інших партнерів до реалізації сміливих і важливих ініціатив, зокрема щодо постачання нашій країні боєприпасів. Ми також відчуваємо потужну підтримку Чехії на шляху до майбутнього членства України в ЄС і НАТО», – заявив заступник очільника Офісу президента Ігор Жовква, який провів сьогоднішній раунд переговорів.

Чеську сторону представляв генеральний директор із питань безпеки й багатосторонніх відносин Міністерства закордонних справ Чеської Республіки Давид Конецький.

В ОП додали, що сторони засвідчили прогрес у підготовці проєкту майбутньої безпекової угоди, обмінялися баченням її змістового наповнення, зокрема щодо посилення співпраці в галузі ОПК, а також узгодили графік подальших переговорів, «щоб лідери двох країн могли підписати угоду найближчим часом».

Україна вже підписала безпекові угоди з низкою держав, зокрема, Німеччиною, Великою Британією, Францією, Данією, Канадою, Італією. Це – двосторонні угоди в межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи».

Читайте також