Головна Суспільство Україна документує забруднення Чорного моря нафтопродуктами

Україна документує забруднення Чорного моря нафтопродуктами

Правоохоронці України активно збирають матеріали, що стосуються забруднення Чорного моря нафтопродуктами. Про це повідомив виконувач обов’язків голови Державної екологічної інспекції південно-західного округу Владислав Хрущ під час брифінгу в Одеській військовій адміністрації 30 січня.

Про це розповідає News IO

Міжнародні позови та відшкодування збитків

Владислав Хрущ зазначив, що зібрані докази в майбутньому дозволять звернутися до міжнародних організацій та подавати позови для відшкодування шкоди, завданої росією. «Я думаю, що це спричинить відшкодування збитків державою-агресором на користь України для відновлення нашої екосистеми. Тому що зараз ця загроза ще не така очевидна. Очікуємо зміни кліматичних та температурних умов», – підкреслив чиновник.

Ситуація з забрудненням та аварії танкерів

Довжина узбережжя Чорного моря, забруднена мазутом, становить 1214 метрів. Виконувач обов’язків директора науково-дослідної установи «Український науковий центр екології моря» Віктор Коморін наголосив, що з моменту початку витоку мазуту з російських танкерів 15 грудня жодних заходів з локалізації не було: «Там не було такого, що мазут виплив і помчав на Анапу. Ми спершу так припустили, але, на жаль, це не так. Поступово один, то інший танкер продовжують випускати цей мазут. І залежно від синоптичної ситуації в Чорному морі, Керченській протоці, Азовському морі, він рухається в Чорне море».

Коморін також висловив припущення, що якщо основна чорноморська течія підхопить мазут, то він може дістатися до Румунії, Болгарії та Туреччини. Наразі російська окупаційна влада оголосила режим техногенної надзвичайної ситуації в восьми регіонах Криму, включаючи міські округи Феодосія, Судак, Саки та Євпаторію.

Нагадаємо, що двоє танкерів «Волгонефть» зазнали аварії в Керченській протоці 15 грудня 2024 року, ймовірно через шторм. Внаслідок інциденту сталося розлив нафтопродуктів. За повідомленнями російських ЗМІ, танкер «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту, а «Волгонефть-239» мав приблизно таку ж кількість нафтопродуктів.

Пізніше Морспасслужба Росії повідомила, що внаслідок аварії в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.