Головна Політика Угорський міністр звинуватив ЄС у припиненні транзиту нафти РФ через Україну

Угорський міністр звинуватив ЄС у припиненні транзиту нафти РФ через Україну

by host

Про це розповідає News IO

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 30 липня звинуватив виконавчу комісію Європейського союзу в організації припинення постачання російської нафти через територію України та попередив, що ці суперечності можуть призвести до енергетичної кризи.

Сійярто стверджує, що «попри загрозу енергетичній безпеці двох країн-членів ЄС… все це придумав Брюссель, а не Київ».

Читайте також: ЗМІ: в Угорщині погрожують блокувати кошти Фонду миру, поки Україна не дозволить транзит нафти «Лукойлу»

Україна запровадила санкції проти російської компанії «Лукойл» ще 2018 року, а цього року посилила їх, припинивши транзит її нафти до Угорщини і Словаччини, зокрема.

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав рішення «неприйнятним і незрозумілим, особливо з боку країни, яка прагне приєднатися до ЄС, особливо з урахуванням імпорту Україною електрики з Угорщини».

Будапешт хоче якнайскорішого відновлення постачання «Лукойлу», від якого отримує близько двох мільйонів тонн нафти на рік. Це третина загального імпорту Угорщини, й альтернативних маршрутів, окрім як через Україну, немає.

Київ намагався спростувати претензії Угорщини. Хоча «Лукойлу» заборонено транспортувати нафту через Україну, оскільки компанія перебуває під санкціями, обсяги транзиту в липні «залишилися стандартними», заявив цього тижня генеральний директор української енергетичної компанії «Нафтогаз» Олексій Чернишов.

«Це означає, що нафти «Лукойлу» там немає, а є нафта інших власників», – сказав Чернишов.

Близько 2,5 мільйона тонн на рік від «Лукойлу» також отримує Словаччина, що дорівнює 45 відсоткам її імпорту. Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо попередив, що українські санкції проти «Лукойлу» можуть поставити під загрозу постачання словацького дизельного палива в Україну.

Угорщина і Словаччина звернулися до ЄС з проханням допомогти переконати Україну відновити транзит великого російського постачальника нафти «Лукойл» до Східної Європи.