Телеканал «Настоящее время» спільно з російською службою Радіо Свобода у проєкті «Система» розкрив деталі про те, кого Угорщина прагне виключити зі списку санкцій Європейського союзу. Згідно з інформацією, Будапешт має намір зняти санкції з восьми осіб, пов’язаних з російською федерацією, перш ніж отримати нові гарантії щодо переговорів про транзит газу Україною.
Про це розповідає News IO
Цю інформацію підтверджують також чиновники Євросоюзу, які беруть участь в обговореннях у Брюсселі. Високопосадове джерело з дипломатичних кіл Радіо Свобода назвало імена підсанкційних осіб, серед яких:
- Алішер Усманов – один із найбагатших олігархів росії, під санкціями з 28 лютого 2022 року. В обґрунтуванні зазначено, що він є «прокремлівським олігархом» та «одним з улюблених олігархів Володимира Путіна».
- Гульбахор Ісмаїлова – ймовірна власниця частини активів Усманова, під санкціями з 8 квітня 2022 року.
- Михайло Фрідман – співзасновник «Альфа-Банку», під санкціями з 28 лютого 2022 року.
- Петро Авен – ще один співзасновник «Альфа-Банку», під санкціями з 28 лютого 2022 року.
- Дмитро Мазепін – співвласник холдингу «Уралхим», під санкціями з березня 2022 року.
- Вʼячеслав Моше Кантор – бізнесмен та колишній голова Європейського єврейського конгресу, санкції введено 8 квітня 2022 року.
- Муса Бажаєв – нафтовий магнат, під санкціями з квітня 2022 року.
- Михайло Дегтярьов – міністр спорту рф, під санкціями з 25 липня 2014 року.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у своїх заявах на фейсбуці підкреслив, що Будапешт «не погодиться поспішати» з розширенням санкцій на окремих осіб. Важливо зазначити, що санкції проти росії поділяються на два блоки: економічні заходи та перелік фізичних і юридичних осіб, які підлягають заморожуванню активів і забороні на поїздки.
Нагадаємо, що нещодавно угорський уряд заявив про свою відмову підтримати розширення санкцій ЄС проти росії, а також виступив проти запропонованого пакету допомоги Україні в розмірі 20 мільярдів євро. Сійярто зазначив, що Єврокомісія не дотрималася своїх обіцянок стосовно участі Угорщини в переговорах щодо відновлення транзиту російського газу через Україну.
Угорщина, під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана, неодноразово демонструє своє лояльне ставлення до кремлівського режиму, що суттєво суперечить загальній позиції ЄС у питанні підтримки України.
Угорщина не погодиться поспішати з розширенням санкцій на окремих осіб.