Головна Економіка Угода про економічне партнерство між Україною та ОАЕ: нові можливості для торгівлі

Угода про економічне партнерство між Україною та ОАЕ: нові можливості для торгівлі

У Мінекономіки розповіли, що передбачає угода про економічне партнерство з ОАЕ

Україна та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) уклали угоду про Всеосяжне економічне партнерство, що стало першим подібним документом для України з країнами Перської затоки. Це важливий крок у розвитку двосторонніх відносин, наголосили у Міністерстві економіки України.

Про це розповідає News IO

Основні деталі угоди

Згідно з угодою, між Україною та ОАЕ буде запроваджена вільна торгівля, що дозволить лібералізувати доступ до ринків товарів для обох країн. 99% українських товарів отримають повний доступ до ринку ОАЕ.

«Це історична подія, адже йдеться про першу угоду у найбільш економічно просунутому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише ОАЕ, але загалом регіони Затоки. Це не просто угода між двома країнами, це вихід на глобальний ринок, адже ОАЕ є важливим економічним, торгівельним та фінансовим хабом на Близькому Сході», – наголосила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Угода охоплює також сфери послуг, інвестицій та цифрової економіки, що, за словами представників міністерства, відкриває нові перспективи для українського експорту. Очікується, що зросте експорт у важливих секторах, таких як металургія і харчова промисловість, зокрема борошномельне виробництво та виробництво олії.

Нове регулювання для українських підприємців

ОАЕ зняли обмеження на частку іноземного капіталу у 49%, що дозволить українським підприємцям реєструвати компанії з іноземним капіталом до 70%, а в окремих секторах – до 100%. Вільні економічні зони також нададуть українським компаніям можливість повного володіння бізнесом. Це є важливим кроком для розвитку українського бізнесу в регіоні.

За даними Мінекономіки, товарообіг між Україною та ОАЕ у 2024 році становив 415 мільйонів доларів, де експорт з України склав 266,8 мільйона доларів, а імпорт – 148,2 мільйона доларів. Основними категоріями експорту стали олія та жири, м’ясо, зернові культури та металопродукція, в той час як з ОАЕ імпортувалося мінеральне паливо, пристрої для зберігання інформації, хімічні сполуки та полімерні матеріали.

Президент України Володимир Зеленський відвідав ОАЕ, що збіглося з початком консультацій між США та росією щодо мирного врегулювання конфлікту. Цей візит підкреслює важливість зміцнення міжнародних відносин України в контексті глобальної політики.