Головна Політика Ударний дрон росії влучив в укриття Чорнобильської АЕС – Зеленський

Ударний дрон росії влучив в укриття Чорнобильської АЕС – Зеленський

Російський ударний дрон влучив в укриття на Чорнобильській АЕС – Зеленський

У ніч на 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною атакував укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Про це розповідає News IO

Зеленський зазначив, що укриття зазнало пошкоджень, але пожежу вдалося ліквідувати. На момент атаки радіаційний фон залишався на звичайному рівні. За первинними оцінками, пошкодження конструкцій є суттєвими.

«Це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей. Єдина держава у світі, яка може атакувати такі обʼєкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові», – підкреслив президент.

Президент України також наголосив на тому, що росія продовжує атаки на українську інфраструктуру, активно збільшуючи чисельність своєї армії.

«Росія не змінює своєї божевільної антилюдської державної риторики. І це означає, що Путін точно не готується до переговорів. Він готується й надалі обманювати світ. Саме тому потрібен обʼєднаний тиск усіх, хто цінує життя, – тиск на агресора. Росія повинна нести відповідальність за те, що вона робить», – наголосив він.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило факт вибуху на Чорнобильській АЕС, заявивши, що дрон влучив у дах саркофага, проте не уточнило, чи це був російський безпілотник. За даними Повітряних сил України, російські війська вночі випустили 133 дрони типу Shahed та їхні імітатори на територію України, з яких 73 були збиті.

Історично, 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС відбувся потужний вибух, що призвів до руйнування реактора та загибелі людей. Для запобігання розповсюдження радіації було зведено спеціальний «саркофаг». Наразі залишки пального та радіоактивні матеріали під ним потребують постійного контролю.

З метою підвищення безпеки, Україна звернулася до міжнародних партнерів з ініціативою про проведення конкурсу проектів для перетворення об’єкта «Укриття». Після тендеру у 2004 році будівництво нового конфайнмента розпочалося у 2012 році та завершилося у 2016 році, що дозволило перейти до демонтажу небезпечних конструкцій.