Головна Політика У Єврокомісії очікують, що перша виплата з прибутків від заморожених активів Росії може бути в липні

У Єврокомісії очікують, що перша виплата з прибутків від заморожених активів Росії може бути в липні

by host

У Європейській комісії очікують, що перша виплата з надприбутків від заморожених активів Росії на території Євросоюзу може бути в липні 2024 року.

Як заявив виконавчий віцепрезидент з питань економіки Валдіс Домбровскіс, Єврокомісія продовжуватиме докладати всіх зусиль дозволити зробити перший платіж вже в липні.

Віцепрезидент з питань цінностей і прозорості Вєра Йоурова вважає, що сьогоднішнє рішення Ради ЄС знаменує собою «значний крок вперед у нашій непохитній підтримці України».

«Ця ініціатива не лише допомагає Україні у її відновленні, але й підкреслює нашу відданість дотриманню міжнародного права та справедливості. У 2024 році надходження від знерухомлених активів передусім підтримають військову діяльність України, щоб захистити себе та збільшити свій військовий потенціал, щоб задовольнити найнагальніші потреби країни», – сказала Вєра Йоурова, яку цитує пресслужба Єврокомісії.

Рада Європейського союзу 21 травня ухвалила залучити прибутки від заморожених державних активів Росії на допомогу Україні. Рішення набуде чинності після опублікування в Офіційному журналі ЄС.

Як зауважують в Єврокомісії, ресурси для підтримки України будуть доступні з липня 2024 року з виплатами раз на два роки.

Посли країн ЄС у Брюсселі 8 травня схвалили схему використання доходів від заморожених у Євросоюзі російських активів на потреби оборони України.

Після того, як Росія розпочала незаконне вторгнення в Україну, міжнародне співтовариство заборонило будь-які операції, пов’язані з активами та резервами Центробанку Росії. В результаті 260 мільярдів євро його активів «знерухомлені» в усьому світі, причому більше двох третин з них в ЄС (близько 210 мільярдів євро). За даними Єврокомісії, залежно від процентних ставок доходи, отримані від цих активів, ймовірно, принесуть Україні близько 2,5-3 мільярдів євро на рік.

Читайте також