Головна Суспільство У США помер провідний науковець компанії IBM, винахідник і пластун Любомир Романків

У США помер провідний науковець компанії IBM, винахідник і пластун Любомир Романків

by host

У Сполучених Штатах 27 червня у віці 92 роки помер Любомир Романків – український винахідник, провідний науковець компанії IBM, автор майже 70 патентів і двох десятків відкриттів, діяч національної скаутської організації «Пласт». Про це повідомив громадський діяч і голова Крайової пластової ради Юрій Юзич.

Портрет Любомира Романківа розміщений у Залі національної слави США разом із портретом Стіва Джобса. Українець розробив революційну технологію – спосіб запису інформації магнітною голівкою на твердий диск. Із цим винаходом пов’язують початок ери персональних комп’ютерів.

Працював Романків в IBM понад 50 років, написав понад 150 наукових статей, отримав тільки від IBM 25 нагород.

Любомир Романків народився 17 квітня 1931 року в Жовкві Львівської області. Під час Другої світової разом із родиною виїхав до США.

Упродовж багатьох років Любомир Романків обіймав посаду начального пластуна. Він був ініціатором та організатором багатьох пластових заходів, зокрема зборів, таборів та джемборі – традиційних скаутських злетів.

У 2008 році Романківа нагородили орденом князя Ярослава Мудрого за значний особистий внесок у розвиток українського скаутського руху.

Читайте також