Головна Політика у Саміті миру візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 глав держав і урядів

у Саміті миру візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 глав держав і урядів

by host

В українському Саміті миру візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 глав держав та урядів з усього світу, його відкриватиме президентка Швейцарії Віола Амгерд завтра, 15 червня.

Як повідомляє пресслужба уряду Швейцарії, перед початком саміту президентка проведе двосторонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Сам саміт розпочнеться з прибуттям державних гостей рано вранці в суботу і триватиме до другої половини дня в неділю.

«Метою цього саміту є стимулювання майбутнього мирного процесу та визначення практичних елементів і кроків на шляху до такого процесу. Організовуючи цей саміт, Швейцарія надає платформу для дискусії, де всі присутні держави можуть висловити свої ідеї та бачення справедливого і тривалого миру в Україні», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на конференції обговорюватиметься ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір, а також викладення бачення наступних кроків, до яких буде залучена Росія.

Швейцарський уряд зауважує, що саміт також надає можливість вперше обговорити на найвищому рівні, як і коли Росія може бути включена в мирний процес.

«На думку Федеральної Ради, розробка довгострокового рішення в кінцевому підсумку вимагає участі обох сторін. Організовуючи цей саміт, Швейцарія робить перший крок, який має запустити процес на шляху до справедливого і тривалого миру в Україні», – додається в повідомленні.

Читайте також: «Досягнення миру вимагає участі й діалогу усіх сторін» – проєкт комюніке саміту миру

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн у Швейцарії.

11 червня кілька дипломатів країн ЄС, знайомих із перебігом підготовки мирного саміту в Швейцарії, але не вповноважених давати офіційні коментарі ЗМІ, на умовах анонімності повідомили Радіо Свобода, що кількість країн і організацій, що підтвердили свою участь у саміті миру в Швейцарії, знизилася з 93 до 78.

Співбесідники не називали країни, які передумали брати участь, утім, один із дипломатів не виключив, що їхній список може поповнитися.

Читайте також: Перед самітом у Швейцарії Китай проштовхує свій мирний план – Reuters

Москва, яку не запросили на цю конференцію, відкинула цю зустріч як безперспективну. Китай, який має тісні зв’язки з Росією, заявив, що не поїде на конференцію, оскільки вона не відповідає вимогам Пекіна, зокрема щодо участі Росії.

Читайте також