Головна Важливе У Росії МВС та ФСБ вербують на війну обвинувачених у кримінальних справах – ЗМІ

У Росії МВС та ФСБ вербують на війну обвинувачених у кримінальних справах – ЗМІ

by host
У Росії МВС та ФСБ вербують на війну обвинувачених у кримінальних справах – ЗМІ

У Росії МВС, ФСБ та інші структури отримали вказівку пропонувати підозрюваним та обвинуваченим у кримінальних справах укласти контракт із міністерством оборони та отримати звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із призовом на службу до армії, повідомляє видання «Коммерсант».

За інформацією газети, звернення від охочих вирушити на війну проти України слідчі мають негайно надіслати для розгляду військкоматами. Для контролю за мобілізацією обвинувачених за кримінальними статтями будуть складені їхні списки із зазначенням злочинів.

«Коммерсант» пише, що після порушення кримінальної справи обвинуваченому практично відразу пропонується «армійська альтернатива». Якщо людина погоджується, то її дані надсилаються до найближчого військкомату. Головні вимоги – вік від 18 до 65 років та фізичний стан.

Якщо військкомат погоджується на укладення контракту з підслідним, його кримінальне переслідування зупиняється, а повністю припиняється після нагородження обвинуваченого державною нагородою, завершення бойових дій чи «втрати життя чи здоров’я».

Адвокат Олександр Почуєв у розмові з «Коммерсантом» зазначив, що представники відомств «активно виконують установку з вербування».

«Зазвичай цей контингент поповнює особовий склад підрозділів «Шторм», – сказав Почуєв.

За 2023 рік кількість ув’язнених у російських колоніях скоротилася на рекордні 58 тисяч осіб, випливає з даних Федеральної служби виконання покарань. Скорочення числа ув’язнених у 2022–2023 роках пов’язане з вербуванням у ПВК «Вагнер», а пізніше до загонів міністерства оборони «Шторм» для участі в бойових діях проти України.

Із 50 тисяч встановлених втрат на війні загинули понад дев’ять тисяч ув’язнених. Це найбільш масова група порівняно з мобілізованими, добровольцями та кадровими військовими.

У ЗМІ регулярно з’являються повідомлення про тяжкі злочини, включно зі вбивствами та зґвалтуваннями, скоєні особами, які повернулися з війни проти України. Відомо вже про сотні таких випадків. Резонанс, спричинений ними, змусив Кремль рекомендувати підконтрольним журналістам не повідомляти про такі події.

Читайте також