Головна Суспільство У Празі стартував міжнародний кінофестиваль правозахисної тематики. У програмі – два фільми з України

У Празі стартував міжнародний кінофестиваль правозахисної тематики. У програмі – два фільми з України

by host
У Празі стартував міжнародний кінофестиваль правозахисної тематики. У програмі – два фільми з України

У Празі стартував міжнародний фестиваль документальних фільмів «Один світ», присвячений проблематиці прав людини.

Цього року в його програмі – 96 стрічок, в тому числі – два фільми з України: «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова, відзначений першим в історії української кінематографії «Оскаром», і «Трішки чужа» режисерки Світлани Ліщинської (спільне українсько-шведсько-німецьке виробництво), що розповідає про еволюцію стосунків трьох генерацій однієї родини, які жили разом в одному місті, та в інших світах: в Радянському Союзі, в незалежній Україні, а нині змушені переживати трагічні події російсько-української війни.

Традиція проведення кінофестивалю «Один світ» започаткована в 1999 році, біля її витоків стоїть чеська гуманітарна правозахисна організація «Людина у скруті» (Člověk v tísni), нагорода якої Homo Homini щороку вручається авторам стрічки, які найвиразніше і сміливо розповіли про захист прав людини у світі.

Як повідомляють ЗМІ, фестиваль у Празі відкриє український фільм «20 днів у Маріуполі».

Стрічки кінофестивалю документальних фільмів «Один світ» можна буде побачити в 48 містах по всій Чехії від 20 березня до 21 квітня цього року.

Читайте також