Дві великі китайські компанії – Sinograin і Hopefull Grain and Oil Group – опинились у центрі гучного скандалу через обвинувачення у перевезенні харчової олії у тих самих танкерах, що й пальне, без належних процедур очищення. Про це пише CNN.
Про це розповідає News IO
Минулого тижня у пов’язаному з державою виданні Beijing News вийшла публікація про те, що танкери, які перевозять пальне та рідкі хімікати, також використовувалися для перевезення рідких харчових продуктів: кулінарної олії, сиропів, соєвої олії. І невідомо, як довго.
Інший державний мовник CCTV назвав таку практику “рівнозначним отруєнню”. Тривале споживання олії із залишками хімічних речовин може призвести до розладу здоров’я і навіть спричинити незворотні пошкодження органів, зокрема печінки й нирок, сказав телеканалу один із місцевих експертів.
Такі новини викликали настільки значний суспільний резонанс у Китаї, що довелося втручатися державі.
Управління безпеки харчових продуктів оголосило про створення міжвідомчої групи, яка має розібратися в ситуації. Винні “будуть суворо покарані відповідно до закону”, йдеться в заяві регулятора.
Законодавство Китаю про безпеку харчових продуктів забороняє зберігати їх або транспортувати разом з токсичними або шкідливими предметами. Підмішування токсичної та шкідливої неїстівної сировини є кримінальним злочином, за який може загрожувати тривале ув’язнення, а у випадку отруєння людей з летальним наслідком – навіть смертна кара.
У Sinograin заявили, що почали внутрішнє розслідування, і пообіцяли припинити співпрацю з будь-якими перевізниками, які порушують правила безпеки. Hopefull Grain and Oil Group також пообіцяла провести розслідування.
Джерело: liga.net
Джерело: AR