Головна Політика У Білому домі відмовились припускати, чи підтримає Байден інший варіант законопроєкту щодо допомоги Україні

У Білому домі відмовились припускати, чи підтримає Байден інший варіант законопроєкту щодо допомоги Україні

by host

У Білому домі відмовились припускати, чи підпише президент США Джо Байден інший варіант законопроєкту щодо допомоги Україні.

«Я не збираюся вдаватися до гіпотез. Ми висловилися дуже чітко. Ми вважаємо, що якщо спікер поставить на голосування додаток про національну безпеку – очевидно, що він включає Україну, гуманітарну допомогу, Ізраїль, Індо-Тихоокеанський регіон – він (законопроєкт – ред.) отримає більшість двопартійної підтримки в залі засідань Палати представників», – сказала на брифінгу речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, коментуючи ймовірний розгляд законопроєкту з нововведеннями, про який напередодні казав спікер Майк Джонсон. Журналіст запитав, чи підпише президент Байден такий документ, якщо це єдиний спосіб ухвалити рішення про допомогу Україні.

Вона зауважила, що законопроєкт Байдена було схвалено Сенатом, де була переважна двопартійна підтримка – 70 проти 29.

«Ми вважаємо, що він (законопроєкт Байдена – ред.) отримає переважну двопартійну підтримку, якщо він винесе його на голосування. Це все, що йому потрібно зробити», – сказала речниця Білого дому.

Бездіяльність Конгресу США призвела до того, що Україна втратила опору на полі бою, отже, Конгрес має діяти, бо США або Україна не можуть дозволити собі більше затримок, додала Карін Жан-П’єр.

Напередодні спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон (республіканець) заявив, що очікує на просування пакету, який включає допомогу Україні, коли Палата представників повернеться після канікул. Він припустив, що цей пакет буде включати «деякі важливі нововведення». У цьому контексті Джонсон згадав про заарештовані російські активи, заморожені в США, а також концепцію позики.

Читайте також: «Критично важливе» – Зеленський розповів Джонсону про ухвалення допомоги Україні

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Проте Палата представників, де більшість мають республіканці, досі не розглянула цей законопроєкт. Значна частина республіканців орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Ще у лютому спікер Палати представників Майк Джонсон відкинув схвалений Сенатом законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію».

23 березня президент Сполучених Штатів Джо Байден знову закликав Палату представників розблокувати проєкт закону щодо підтримки для України, Ізраїлю та Тайваню, йдеться у повідомленні пресслужби Білого дому. Американський президент «чітко заявив», що Конгрес ще не завершив свою роботу.

Читайте також