Головна Політика Тюремники росії отримали наказ катувати українських полонених

Тюремники росії отримали наказ катувати українських полонених

російським тюремникам після початку повномасштабної війни доручили катувати українських полонених

Після початку повномасштабної агресії російської федерації проти України, співробітникам Федеральної служби з виконання покарань рф було доручено здійснювати жорстокі дії щодо українських полонених. Розслідування, проведене виданням The Wall Street Journal, вказує на те, що застосування тортур стало звичним явищем у відношенні до військовослужбовців, які потрапили в полон.

Про це розповідає News IO

Накази про жорстокість

За інформацією WSJ, начальник управління ФСВП рф по Санкт-Петербургу та Ленінградській області Ігор Потапенко віддав наказ співробітникам елітних підрозділів застосовувати насильство до полонених. Цей наказ передбачає, що жорстокість не матиме обмежень, а камери спостереження, які могли б зафіксувати тортури, будуть прибрані.

Відгуки свідків

Пізніше подібні вказівки були поширені на співробітників служби виконання покарань в інших регіонах, зокрема в Пскові, Москві та Бурятії. Свідчення трьох колишніх співробітників показують, як система тортур була інтегрована в роботу з полоненими. Двоє з них входили до складу спецпідрозділів, а один виконував функції медика. Вони стали свідками жорстокого поводження і після надання свідчень потрапили до програми захисту свідків.

«Повідомлення про вбивства, тортури й жорстоке поводження з українськими військовополоненими надходять регулярно», – наголошується у звіті.

Незалежна міжнародна комісія з розслідування в Україні в своєму звіті підтвердила, що російська влада і військові не лише багаторазово застосовують тортури, але й продовжують це робити на територіях, які підлягають російському контролю.

Згідно з Женевськими конвенціями, воюючі сторони зобов’язані забезпечити належні умови утримання полонених, забороняють будь-яке жорстоке поводження, а також зобов’язують надавати зв’язок полоненим з їхніми родичами та можливість звернення до міжнародних гуманітарних організацій.