Головна Політика тисячі українців незаконно утримуються Росією на окупованих територіях

тисячі українців незаконно утримуються Росією на окупованих територіях

by host
тисячі українців незаконно утримуються Росією на окупованих територіях

Незаконне утримання українських мирних жителів на окупованих Росією територіях має масовий характер і виглядає частиною систематичної, послідовної та навмисної стратегії, відзначають автори доповіді місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), опублікованої 25 квітня.

За даними організації, число цивільних осіб, які незаконно утримуються, неможливо порахувати, але лік іде на тисячі.

Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року ця практика, яка раніше вже застосовувалася в окупованому Криму та на територіях, підконтрольних угрупованням «ДНР» та «ЛНР», поширилася на всі регіони, які потрапили під російську окупацію.

При цьому, як мовиться в доповіді, «загальна схема довільних затримань Російською Федерацією великої кількості українських цивільних осіб» залишається незмінною і, очевидно, є «визначальною рисою політики Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях».

Загалом місії вдалося знайти достатньо підстав, щоб кваліфікувати те, що відбувається, як воєнний злочин і злочин проти людяності, який полягає в «тюремному увʼязненні або іншому суворому позбавленні фізичної свободи з порушенням фундаментальних норм міжнародного права».

МЗС України ввечері 25 квітня привітало оприлюднення ОБСЄ «Звіту про порушення та зловживання міжнародним гуманітарним правом та міжнародним правом у сфері прав людини, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов’язані зі свавільним позбавленням волі українських цивільних осіб Російською Федерацією».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що висновки місії шокують та мають стати сигналом тривоги для світової спільноти щодо утримання Росією цивільних заручників і необхідності їх негайного звільнення.

Читайте також