Головна Агросектор Туск сподівається, що Польща та Україна домовляться щодо аграрних питань до 28 березня

Туск сподівається, що Польща та Україна домовляться щодо аграрних питань до 28 березня

by host
Туск сподівається, що Польща та Україна домовляться щодо аграрних питань до 28 березня

Глава польського уряду Дональд Туск сподівається, що до зустрічі українського та польського урядів у Варшаві, яка запланована на 28 березня, сторони зможуть ухвалити рішення, які задовільнять обидві сторони і польських фермерів.

Про це Туск заявив на пресконференції у Варшаві, передає Укрінформ.

“Сподіваюся, що до 28 березня, а в цей день ми плануємо зустріч з українським урядом у Варшаві, ми приймемо спільні рішення з Україною, які будуть набагато безпечніші для польських аграріїв”, – заявив Туск.

Він повідомив, що з українцями упродовж двох тижнів буде знайдено рішення з кількох питань: затвердження ліцензій, згода уряду на пропуск агропродукції з території України.

“Якщо буде потрібно, то також зупинимо транзит на певний час. І я хочу, щоб це було за згодою з українською владою, не хочу їм шкодити”, – підкреслив польський прем’єр.

Він додав, що вдалося нейтралізувати більшість загроз, про які говорили польські аграрії, зокрема у користуванні залишать частину орних земель, які мали вилучити відповідно до Європейського зеленого курсу.

Разом з тим, за його словами, переконування Єврокомісії було складною справою і не все вдалося досягти на 100%.

Туск також повідомив, що уряд Польщі зараз діє в умовах, коли треба планувати багато коштів на безпеку Польщі, а також на допомогу Україні.

Як повідомлялось, з 9 лютого 2024 року біля кордону з Україною на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску, тривають акції протесту польських фермерів. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції та відмова Польщі від Європейського зеленого курсу. Фермери готують новий загальнопольський страйк з блокуванням доріг на 20 березня.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також