Головна Агросектор Ціни на зернові та олійні культури зростають через невизначеність мит

Ціни на зернові та олійні культури зростають через невизначеність мит

Ф’ючерсні контракти на кукурудзу, пшеницю та сою на чикагській біржі продемонстрували підвищення, незважаючи на тиск фундаментальних факторів. Це сталося на фоні можливого введення 25%-ного мита на імпорт товарів з Канади та Мексики, запланованого президентом США Дональдом Трампом з 1 лютого. Проте президент Мексики висловила сумнів у реальності цього кроку, що, в свою чергу, позитивно вплинуло на біржові ціни на кукурудзу.

Про це розповідає News IO

Зростання цін на ф’ючерси

Ф’ючерси на кукурудзу досягли 15-місячного максимуму, а ціни на пшеницю зросли до 6-тижневого максимуму. Аналогічно, ф’ючерси на сою піднялися до піврічного рекорду на фоні затримок у зборі сої та сівби кукурудзи в Бразилії.

Березневі ф’ючерси зросли на:

  • 3,2% до 206,7 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • 3,4% до 213,2 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • 2,7% до 225,5 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
  • 2,4% до 195,7 $/т на кукурудзу в Чикаго,
  • 1,5% до 389,7 $/т на сою в Чикаго.

Наслідки нових мит та погодних умов

Прес-секретар Білого дому, Каролін Лівітт, підтвердила наміри Трампа щодо запровадження нових мит на товари з Канади і Мексики, а також на продукцію з Китаю. Експерти вважають, що введення мит може спровокувати торговельні війни і призвести до укладення нових угод.

За даними аналітиків StoneX, одне з ключових питань полягає в тому, чи зможуть США та Китай укласти угоду, яка спростить торгівлю агропродукцією. В умовах посухи в Аргентині, що може призвести до зменшення урожаю кукурудзи та сої, Бразилія може компенсувати втрати рекордними врожаями, якщо погода буде сприятливою.

Тим часом виробництво етанолу в США скоротилося на 7% в порівнянні з попереднім тижнем, а запаси зросли на 6%. За прогнозами, споживання кукурудзи для виробництва етанолу у 2024/25 маркетинговому році досягне 139,7 млн тонн, перевищивши показники 2023/24 маркетингового року.

Усе це створює неоднозначну ситуацію на ринку, де фермери можуть схилятися до більшої посівної площі під кукурудзою, що зможе знизити ціни на цю культуру. Фактори, такі як можливі дощі в Аргентині та посушлива погода в Бразилії, можуть суттєво вплинути на спекулятивні настрої щодо сої та кукурудзи, зокрема в лютому, коли трейдери зосереджуватимуться на оцінках сівби.