Світовий ринок нафти відреагував зростанням цін у понеділок, 17 березня, після того як США провели масштабну військову операцію проти єменських хуситів. Збройні сили США пообіцяли продовжувати атаки доти, доки підтримуване Іраном угруповання не припинить напади на комерційні судна.
Про це розповідає News IO
Ключові показники нафтового ринку:
- Ф’ючерси на нафту Brent виросли на 41 цент (0,6%) до $70,99 за барель
- Ф’ючерси на американську нафту WTI додали 40 центів (0,6%), досягнувши $67,58 за барель
Авіаудари США призвели до загибелі щонайменше 53 людей, що робить цю операцію найбільшою військовою акцією Сполучених Штатів на Близькому Сході з моменту інавгурації президента Трампа в січні. За інформацією від американського чиновника, військова кампанія може тривати тижнями.
Систематичні атаки хуситів на торгові судна в Червоному морі значно порушили світові торговельні маршрути і змусили США розгорнути дорогу військову операцію для перехоплення ракет і безпілотників.
Вплив геополітики та економіки на нафтовий ринок
Минулого тижня нафтові ціни показали зростання, перервавши трьохтижневий період падіння, який був викликаний побоюваннями щодо уповільнення світової економіки через загострення торговельної напруженості між США та іншими країнами.
Обидва бенчмарки продемонстрували зростання більш ніж на 1% на початку азійських торгів, але згодом дещо знизились після публікації суперечливих економічних даних з Китаю.
У відповідь на нові американські мита Китай оголосив “спеціальний план дій” для стимулювання внутрішнього споживання та економічного відновлення. Аналітики побоюються, що такі заходи можуть порушити світовий торговельний порядок.
Прогнози:
- Зниження прогнозу для Brent на грудень 2025 року на $5 до $71 за барель
- Відповідне зниження для WTI до $67 за барель
- Діапазон для Brent знижено до $65-80
- Середній прогноз на 2026 рік для Brent знижено до $68 (WTI – до $64)
Аналітики Goldman Sachs переглянули прогнози через очікування повільнішого зростання економіки США, спричиненого тарифами, накладеними на Канаду, Китай і Мексику. Вони також відзначають, що попит на нафту зростатиме повільніше, ніж передбачалося раніше, а пропозиція від ОПЕК+ перевищує попередні прогнози.