У березні відбудеться третє засідання польсько-української групи, що займається історичними питаннями. Про це повідомив посол України в Польщі Василь Боднар в інтерв’ю Радіо Свобода. Він зазначив, що засідання, ймовірно, пройде на території Польщі.
Про це розповідає News IO
Прогрес у пошуково-ексгумаційних роботах
За словами дипломата, вже відбулося два засідання робочої групи, під час яких було узгоджено перелік місць, в яких польська сторона висловила запити. Також визначено проблемні питання, що потребують подальшого розгляду.
«Зараз відбулося вже два засідання робочої групи. Узгоджено перелік місць, з якими звернулася польська сторона, визначено, в чому є проблеми і де потрібні чергові звернення, де потрібно скласти звіти»
, – зазначив Боднар.
Польща звернулася з 15 запитами щодо проведення пошуково-ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії. Українська сторона вже дала позитивну відповідь на перше з цих звернень. У квітні 2025 року планується початок робіт у колишньому селі Пужники на Тернопільщині.
Співпраця та розгляд запитів
На запитання про терміни розгляду інших польських запитів, Боднар відповів, що процес триває.
«У кожного місця є своя історія. В Пужниках не вистачало звіту, і колега з організації «Волинські старожитності» на фронті… Його знайшли в одній із частин, де він потім знайшов цей звіт, відіслав його і фактично закрили справу»
, – пояснив він.
Він також додав, що дозвіл на ексгумацію було передано перед візитом президента до Варшави.
«Зараз, коли 25 січня в нас було чергове засідання у Львові, ми звірили всі карти, розказали, де чого бракує»
, – підкреслив дипломат.
На питання про кількість запитів, які українська сторона подала польським колегам, Боднар не надав конкретних цифр, але висловив сподівання на конструктивну співпрацю.
«Ми також хочемо почути відповідь польської сторони на ті запити, які українська сторона передала Польщі»
, – додав він.
Нагадаємо, що у листопаді минулого року міністри закордонних справ України та Польщі зробили спільну заяву, в якій зазначили, що Україна не перешкоджатиме проведенню пошукових робіт на своїй території, дотримуючись українського законодавства.
Волинська трагедія 1942-1944 років залишається темою складних історичних взаємин між українцями та поляками. Кількість жертв різниться у різних джерелах, що підтверджує складність і неоднозначність цього періоду.