Головна Політика Трамп і Зеленський: переговори в Парижі щодо війни в Україні

Трамп і Зеленський: переговори в Парижі щодо війни в Україні

by Войтенко Наталія
Париж

Обраний президент США Дональд Трамп під час нещодавньої зустрічі в Парижі обговорював із президентами України та Франції питання негайного припинення вогню та початку мирних переговорів для завершення війни в Україні. З іншого боку, Володимир Зеленський наголошував на важливості отримання безпекових гарантій для України.

Про це розповідає News IO

Як повідомляє агентство Reuters, на зустрічі, яка тривала 35 хвилин, також був присутній президент Франції Емманюель Макрон. За словами джерел агентства, Трамп поводився «доброзичливо, шанобливо та відкрито» і був налаштований слухати, хоча конкретного бачення миру він не озвучив.

Джерело в офісі президента України повідомило Reuters: «Під час зустрічі йшлося про те, що потрібні гарантії, оскільки одного припинення вогню без належних гарантій недостатньо, Путін може знову його порушити, як він уже робив раніше».

Зеленський висловив занепокоєння, що без належних гарантій завершення війни може відбутися на умовах москви. Президент України зазначив, що формальне запрошення до НАТО чи розміщення військових сил союзників на українській території можуть стати важливими кроками.

Позиція Франції та США

Емманюель Макрон і Володимир Зеленський намагалися переконати Дональда Трампа в необхідності тиску на москву, використовуючи приклад режиму сирійського президента Башара Асада, який був союзником росії. За словами джерел, Трамп наразі розглядає всі можливі варіанти, проте не дав чіткої відповіді.

За підсумками зустрічі Зеленський підкреслив, що Трамп налаштований рішуче. Президент України заявив, що всі сторони прагнуть якомога швидше та справедливо завершити цю війну, і висловив впевненість у можливості досягнення миру завдяки силі.

Заяви Зеленського та позиція росії

Нещодавно Володимир Зеленський зазначив, що українській армії не вистачає ресурсів для звільнення деяких окупованих територій, і слід розглянути дипломатичні рішення. Президент України припустив, що під захистом НАТО можна було б домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».

Ця позиція відрізняється від попередніх заяв української влади, яка наголошувала на поверненні до кордонів 1991 року без дипломатичних компромісів. Водночас, міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що мир можливий лише за умови відмови України від членства в НАТО та втрати частини територій.