Головна Політика Трамп не виключає перегляду конституційних меж і заявляє про намір приєднати Канаду

Трамп не виключає перегляду конституційних меж і заявляє про намір приєднати Канаду

Трамп зробив кілька гучних заяв, зокрема, про свій третій термін

Дональд Трамп виступив з низкою резонансних заяв щодо конституційних норм, судової влади та власних політичних амбіцій. Під час розлогого інтерв’ю для NBC він скептично висловився щодо гарантій належного судового розгляду, передбачених Конституцією США, і різко розкритикував судову систему за блокування його ініціатив щодо депортації нелегальних іммігрантів.

Про це розповідає News IO

Критика судової системи та погляди на депортацію

Спростовуючи запитання про те, чи всі люди на території США заслуговують на гарантоване конституцією право на судовий розгляд, Трамп заявив, що не впевнений у цьому. Він наголосив, що багато затриманих осіб, на його думку, є «одними з найгірших людей на Землі», а його обрання президентом — це мандат на їх видворення з країни. Втім, судові інстанції, за словами політика, перешкоджають реалізації цієї мети, що вважається одним із ключових пунктів його кампанії.

«Я не знаю, я не юрист. У нас тисячі людей, які є… одними з найгірших людей на Землі… і я був обраний, щоб вигнати їх звідси, а суди заважають мені це зробити».

Коли його перепитали, чи дотримуватиметься він Конституції США у разі обрання президентом, Трамп підкреслив роль своїх юридичних радників, зазначивши, що вони, безумовно, слідуватимуть рішенням Верховного суду.

Амбіції, Канада та економічна політика

Журналісти також поцікавилися у Трампа можливістю балотування на третій президентський термін, що прямо заборонено Конституцією. Він відповів, що не розглядає такий варіант, хоча отримує багато закликів від прихильників, та визнав, що це юридично неможливо.

Трамп використав інтерв’ю для захисту власної економічної політики, зокрема, послідовно протиставивши її діям Джо Байдена. Він наголосив на перевагах «економіки Трампа» та приписав падіння ВВП саме політиці чинного президента. Обговорюючи монетарну політику, Трамп запевнив, що не має наміру звільняти голову Федеральної резервної системи Джея Пауелла до завершення його повноважень у 2026 році, хоча не приховує бажання швидко змінити керівництво ФРС після цього.

Серед інших гучних заяв — твердження про прагнення зробити Канаду 51-м штатом США. Трамп зауважив, що США нібито субсидують Канаду на 200 млрд доларів на рік і, на його думку, приєднання північного сусіда могло б бути вигідним кроком для Сполучених Штатів. Він підкреслив, що питання анексії Канади підніматиме під час очікуваної зустрічі з прем’єр-міністром країни Марком Карні, який нещодавно переміг на виборах переважно завдяки опору геополітичному тиску з боку США. При цьому Трамп висловив сумніви щодо застосування військової сили для приєднання Канади, але вказав на більшу відкритість до територіальних амбіцій щодо Гренландії, яка підпорядковується Данії, зазначивши, що «не виключає нічого», оскільки США, за його словами, «дуже потрібна Гренландія».