Головна Політика Трамп планує значно розширити видобуток рідкісноземельних мінералів у США

Трамп планує значно розширити видобуток рідкісноземельних мінералів у США

Трамп заявив, що планує «різко розширити» видобуток рідкісноземельних мінералів у США

Президент США Дональд Трамп під час виступу у Конгресі анонсував план дій щодо внутрішнього виробництва «критично важливих мінералів і рідкісноземельних елементів».

Про це розповідає News IO

“Пізніше цього тижня я також зроблю історичні кроки, щоб значно розширити виробництво критично важливих мінералів і рідкісноземельних елементів тут, у США”, – зазначив президент.

Рідкісноземельні елементи відіграють важливу роль у виробництві електроніки та технологій чистої енергії, включаючи вітряні турбіни, енергетичні мережі та електромобілі, а також використовуються в деяких системах озброєння.

29 лютого президент України Володимир Зеленський під час дискусії з Трампом та віцепрезидентом Джей ді Венсом обговорив ситуацію в Україні, наголосивши на необхідності гарантій безпеки для України. Він підкреслив, що не прийме припинення вогню без надійних гарантій.

Зеленський залишив Білий дім раніше запланованого терміну, не підписавши угоду про видобуток корисних копалин. Того ж дня він дав інтерв’ю американському каналу Fox News, де порушив питання угоди про мінерали, яка мала бути підписана під час його візиту до Вашингтона.

“Я сказав, що ми маємо підписати цей документ і готові до цього, і це буде перший крок до гарантій безпеки, але цього недостатньо. Я так вважаю, можливо, я не знаю якихось деталей. Ось чому я хотів поділитися цими думками з президентом і вислухати його”, – додав Зеленський.

Президент України також прокоментував, чому негайне припинення вогню, до якого закликає Трамп, не є можливим:

“Угода про мінерали – це перший крок до гарантій безпеки, це інструмент наближення до миру… Ніхто не зупиниться, тому що всі бояться, що Путін завтра повернеться. Ми хочемо справедливого та сталого миру, ми хочемо гарантій безпеки”.

3 березня міністр фінансів США Скотт Бессент підкреслив, що угода про доступ до рідкісноземельних копалин України наразі не розглядається. Він зазначив, що «неможливо мати економічну угоду без мирної угоди», визнавши, що спочатку економічна угода повинна була стати основою для забезпечення мирної угоди в Україні.