20 січня Дональд Трамп офіційно став 47-м президентом Сполучених Штатів, і під час своєї інавгураційної промови він окреслив своє бачення майбутньої політики країни. Трамп наголосив, що прагне стати миротворцем та зміцнювати Сполучені Штати не лише через перемоги у битвах, а й через закінчення війн.
Про це розповідає News IO
«Вимірюватиму силу не тільки битвами які ми виграли, але й війнами які ми закінчили. Моєю найбільшою спадщиною буде спадщина миротворця і обʼєднувача», – каже Дональд Трамп.
Попри те, що він не згадав прямо про російсько-українську війну, Трамп звернув увагу на звільнення заручників завдяки перемир’ю між Ізраїлем і «Хамасом». Він також запевнив, що планує створити «найсильніші Збройні сили, які ніхто до цього й не бачив».
Плани на взаємодію з росією
Напередодні церемонії інавгурації з’явилися повідомлення, що Трамп дав доручення своїм помічникам організувати телефонну розмову з президентом росії Володимиром Путіним. Новообраний президент США хоче обговорити можливу зустріч для врегулювання війни в Україні. Під час передвиборчої кампанії Трамп заявляв, що здатен припинити конфлікт в Україні за 24 години після вступу на посаду, хоча пізніше зазначив, що сподівається завершити бойові дії за шість місяців.
Реакція України та росії
Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що Трамп зможе відіграти значну роль у завершенні війни з росією, допомігши зупинити Путіна. Зі свого боку, президент росії Володимир Путін під час засідання Ради безпеки рф заявив про готовність до діалогу з новою адміністрацією Трампа щодо України. Путін привітав Трампа з новою посадою і висловив бажання будувати взаємини на основі взаємоповаги.
Незважаючи на заяви росії, аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Кремль не готовий до компромісів у війні проти України, прагнучи її повної капітуляції.