Головна Технології Технічні характеристики нового російського дрона V2U з ШІ розкрито ГУР

Технічні характеристики нового російського дрона V2U з ШІ розкрито ГУР

Розвідка оприлюднила технічні характеристики нового російського БПЛА з ШІ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило детальні технічні характеристики нового російського ударного безпілотного літального апарата V2U, що наразі активно використовується окупаційними силами на Сумському напрямку.

Про це розповідає News IO

Особливості дрона та використання штучного інтелекту

Згідно з даними української розвідки, основною відмінністю дрона V2U є впровадження штучного інтелекту для автономного виявлення і вибору цілей. За обчислювальні процеси в апараті відповідає китайський мінікомп’ютер Leetop A203, що використовує платформу NVIDIA Jetson Orin як центральний процесор. Це дозволяє безпілотнику діяти самостійно під час виконання завдань на полі бою.

“Обчислювальна система побудована на китайському мінікомп’ютері Leetop A203, який використовує платформу NVIDIA Jetson Orin як центральний процесор”.

Навігація та складові компоненти дрона

У розвідці звертають увагу, що дрон оснащений лише одним GPS-модулем. Це свідчить про зменшення залежності від супутникової навігації, особливо в умовах ефективної роботи українських систем радіоелектронної боротьби. Замість цього використовується навігація на основі комп’ютерного зору: дрон порівнює зображення з камери з попередньо завантаженими фотографіями місцевості.

Окрім автономного управління, безпілотник може керуватися у форматі FPV (від першої особи) через LTE-зв’язок. Для цього використовується модем Microdrive Tandem-4GS-OEM-11 із SIM-карткою одного з українських мобільних операторів. Попри російське маркування, більшість елементів пристрою вироблені в Китаї.

Загалом, дрон V2U зібраний з комплектуючих, які переважно мають китайське походження: двигун, GPS-модуль, сервоприводи, накопичувач, далекомір, регулятори та акумулятори. Додатково у конструкції використовується японський сенсор Sony, ірландське реле Te Connectivity та американський модуль Jetson Orin.