Головна Агросектор Сир стає делікатесом для українців

Сир стає делікатесом для українців

by host

У лютому продажі сиру очікувано знизились. Не останньою причиною цього зниження стала невиважена політика ціноформування, якої дотримувалися його виробники. Надто дорогий продукт стає вже недоступним для значної частини населення України, повідомляє ІНФАГРО.

З середини осені провідні сировари піднімали ціни на свою продукцію тричі, і досить суттєво. За цей період вітчизняний сир подорожчав приблизно на 15-17%. Це надто стрімке зростання. Зрозуміло, що сировина подорожчала ще більше, але виробники могли б якийсь час попрацювати з меншою рентабельністю, це б дозволило зберегти обсяг реалізації в конкуренції з європейським сиром…

Вхідна ціна імпортного європейського сиру після розмитнення помітно нижче за ціну, за якою вітчизняні виробники пропонують свій сир дистрибʼюторам. Тому в січні (у порівнянні з січнем 2022 року) імпорт сиру зріс на 42%, а міг би й більше, зважаючи на згадану велику різницю в цінах. Можливо, в січні торговельній активності завадило блокування західних кордонів. У лютому, скоріш за все, імпорт сиру помітно зросте і вітчизняним сирам доведеться поступитися місцем на полиці імпортній продукції.

У січні традиційно найбільше сиру надійшло в Україну з Польщі (34%), Німеччини (19%) і Нідерландів (18%).

Джерело: Агроновини

Читайте також