Головна Політика Сибіга закликав Європу протистояти гібридній загрозі з боку рф

Сибіга закликав Європу протистояти гібридній загрозі з боку рф

by Лисенко Ольга
співпраця

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що росія, паралельно з військовою агресією проти України, розпочала «масований гібридний наступ» на Європу. Про це він повідомив у своєму дописі в мережі Х 11 грудня. Серед прикладів такого наступу згадано події у Грузії, Молдові та Румунії.

Про це розповідає News IO

«Вона (Росія – ред.) використовує всі гібридні інструменти – від пропаганди та кібератак до підривної діяльності та саботажу, втручання у внутрішні справи та спроб дестабілізувати цілі країни… Грузія, Молдова та Румунія – це найсвіжіші випадки, але гібридні зусилля Росії активні від Західної Європи до Балканських та Балтійських країн», – йдеться у дописі.

Заклик до об’єднання зусиль

Сибіга закликав європейські уряди та суспільства до єднання задля стримування впливу росії. Він наголосив на необхідності вжиття низки термінових заходів для протидії гібридному наступу, зокрема повного блокування російської пропаганди, посилення зусиль поліції та контррозвідки, зміцнення кіберзахисту, а також посилення Шенгенської візової політики для громадян росії.

Гібридні загрози в Європі

Раніше у ЗМІ з’явилися повідомлення про табори в Боснії та Сербії, пов’язані з російською групою найманців «Вагнера», де готували молодь до організації заворушень у Молдові перед президентськими виборами. Вибори супроводжувались заявами про втручання росії та фальсифікації.

У Румунії Вища рада національної оборони розсекретила документи, які показали, як Калін Джорджеску стрімко набув популярності, зокрема завдяки просуванню в TikTok. TikTok повідомив румунську владу про виявлення мережі акаунтів, пов’язаних з російським медіа Sputnik, націлених на користувачів у Румунії та Молдові. Через це Конституційний суд Румунії скасував президентські вибори, другий тур яких мав відбутись 8 грудня.

У Грузії 26 жовтня відбулися парламентські вибори, під час яких зафіксовано «значні порушення», що загрожували демократичному виборчому процесу. Офіційно правляча партія «Грузинська мрія» отримала 53,93% голосів.