Головна Політика Сибіга про перспективи співпраці України та США в енергетичному секторі

Сибіга про перспективи співпраці України та США в енергетичному секторі

Коло спільних інтересів та взаємовигідної співпраці між Україною і США виходить за межі лише стратегічних ресурсів. Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України, наголосив на величезному потенціалі у закупівлі зрідженого природного газу (LNG) з Америки, особливо після припинення транзиту російського газу через українську територію.

Про це розповідає News IO

Взаємовигідна співпраця у енергетичному секторі

Під час брифінгу в Києві з британським колегою Девідом Леммі, Сибіга прокоментував пропозицію президента США Дональда Трампа щодо укладення угоди про доступ до українських природних ресурсів в обмін на військову допомогу. Він зазначив:

«Наприклад, величезний потенціал є, особливо після припинення транзиту російського газу територією України, в закупівлі LNG-газу у США. Ви знаєте, що Україна володіє надзвичайно потужними підземними газовими сховищами. І тут теж ми маємо спільні точки для взаємовигідного співробітництва, одночасно посиливши енергетичну безпеку Європи, тому що цього газу буде достатньо у разі його закачування у наші сховища для відігравання ролі гаранта енергетичної безпеки в Європі».

Сибіга також нагадав про важливість пункту в «плані перемоги» президента Володимира Зеленського, який стосується українських мінеральних і природних ресурсів. Міністр підкреслив, що це стратегічний інтерес для України, який відкриває нові можливості для інвестування та розробки ресурсів для партнерів.

Можливості для американського бізнесу

Крім того, міністр зазначив, що українське відновлення після війни стане одним із наймасштабніших проєктів десятиліття, що відкриває нові перспективи для американського бізнесу.

«Це буде один із наймасштабніших проєктів цього сторіччя і відповідно одні з наймасштабніших можливостей для наших союзників».

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп висловив наміри укласти угоду з Україною для забезпечення доступу до рідкісноземельних мінералів, необхідних у електроніці. За попередніми даними, українська влада готова до такої угоди. Проте в Кремлі заявили, що інтерес Трампа до цих ресурсів можна трактувати як спробу купити військову допомогу.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц також прокоментував цю ситуацію, назвавши спробу пов’язати військову допомогу з доступом до цінних ресурсів «дуже егоїстичною». На його думку, відповідні ресурси краще використовувати для відновлення України після війни.