Головна Агросектор Світові ціни на кукурудзу знижуються, впливаючи на ринок України

Світові ціни на кукурудзу знижуються, впливаючи на ринок України

На фоні зменшення кількості опадів у Бразилії, кукурудзу першого врожаю зібрали на 9% запланованих площ, а посіви кукурудзи другого врожаю становлять лише 2,2%. Цього тижня темпи робіт можуть активізуватися, змушуючи трейдерів фіксувати прибутки після спекулятивного підйому.

Про це розповідає News IO

Ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго

Березневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора впали на 0,9%, досягнувши 189,8 $/т, що є зниженням на 1,6% за два дні, але зростанням на 6,4% за місяць. Нещодавні дощі в Аргентині знизили спеку та покращили стан посівів кукурудзи. Прогнозовані на наступний тиждень опади можуть зменшити спекулятивний попит.

Вплив експортних цін та імпортних квот

Експортні ціни на українську кукурудзу цього тижня досягли 212-214 $/т або 10100-10200 грн/т з доставкою до портів Чорного моря, активізуючи продажі з боку фермерів. Однак зниження котирувань на міжнародних ринках може призвести до падіння цін в Україні.

Ринок вказує на можливість відстрочення введення квоти на імпорт 1 млн т кукурудзи з 5% митом через надлишок фуражної пшениці на турецькому ринку, що негативно вплине на ціни української кукурудзи.

Експорт кукурудзи зі США протягом 17-24 січня знизився на 19%, досягнувши 1,247 млн т, однак загалом за сезон сягнув 20,5 млн т, що на 31,4% перевищує минулорічні показники. Прогноз експорту USDA становить 62,2 млн т, що на 6,8% більше, ніж у попередньому сезоні, і важливо стежити за відносинами між США та Мексикою, яка є основним імпортером кукурудзи.

Мексика погодилася на прийом літаків з мігрантами з США після скасування мит для Колумбії. Проте президентка Мексики Клаудія Шейнбаум 27 січня подала до конгресу проект конституційної реформи, що має на меті захист кукурудзи шляхом заборони вирощування ГМО-кукурудзи в країні. Вона зазначила, що зміни до Конституції визначатимуть кукурудзу як «елемент національної ідентичності» мексиканців та заборонятимуть вирощування трансгенної кукурудзи.

Нагадаємо, що раніше між США і Мексикою виникали конфлікти через заборону колишнього президента Андреса Мануеля Лопеса Обрадора на використання ГМО-кукурудзи в їжу. США вимагали скасування цього рішення, оскільки воно порушувало угоду про вільну торгівлю.