Головна Політика Суд заочно заарештував Вадима Новинського у справі про державну зраду

Суд заочно заарештував Вадима Новинського у справі про державну зраду

Суд заочно заарештував екснардепа Новинського у справі про держзраду

Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт колишнього народного депутата кількох скликань Вадима Новинського, якого підозрюють у державній зраді та розпалюванні релігійної ворожнечі. Відповідний запобіжний захід було обрано 15 вересня на підставі матеріалів Державного бюро розслідувань (ДБР).

Про це розповідає News IO

Звинувачення та деталі справи

За інформацією ДБР, Новинський, відомий як «куратор» російської православної церкви (РПЦ) в Україні та ексдепутат від «Опозиційного блоку», діяв на підтримку зовнішньої політики рф. Його підозрюють у тісній співпраці з патріархом РПЦ Кирилом (Гундяєвим), з яким він протягом тривалого часу підтримував постійний зв’язок і перебував у ієрархічному підпорядкуванні. Таким чином, Новинський фактично представляв у країні інтереси іноземної релігійної організації.

«Проросійський депутат виконував вказівки очільника російської православної церкви патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва), протягом тривалого часу підтримував з ним тісне спілкування та перебував в його ієрархічному підпорядковані, тобто був так званим «куратором» від РПЦ та фактично представником релігійної організації іноземної держави в Україні. При цьому, народний обранець, діючи на підтримку зовнішньої політики країни-агресора, систематично здійснював публічні виступи з ознаками релігійної нетерпимості та ворожнечі», – заявляє бюро.

Слідство спирається на результати комплексних судових психолого-лінгвістичних експертиз, які підтвердили факти діяльності Новинського на користь рф. Його також підозрюють у систематичних публічних виступах із закликами, що містять релігійну нетерпимість та ворожнечу.

Контекст резонансної справи

У січні працівники ДБР та Служби безпеки України оголосили Новинському підозру у державній зраді. Він був депутатом кількох скликань від Партії регіонів та «Опозиційного блоку», однак публічно звинувачення не коментував.

У грудні 2022 року СБУ оприлюднила перелік із 10 осіб, які потрапили під так звані «церковні санкції» РНБО. Серед них — клірик УПЦ (МП), ексдепутат Вадим Новинський та колишній намісник Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь).