Головна Важливе Суд у Москві заочно заарештував голову СБУ Василя Малюка, звинувачують у «тероризмі»

Суд у Москві заочно заарештував голову СБУ Василя Малюка, звинувачують у «тероризмі»

by host
Суд у Москві заочно заарештував голову СБУ Василя Малюка, звинувачують у «тероризмі»

Басманний суд російської столиці Москви задовольнив клопотання слідства та заочно заарештував голову СБУ Василя Малюка у справі про тероризм, повідомляє російська державна інформагенція «РИА Новости» із зали суду. Раніше про намір слідчих заочно заарештувати українського високопосадовця писав телеграм-канал Baza.

Малюк заочно звинувачується за статтею про теракт (ч. 3 ст. 205 КК РФ). «Ідеться, за попередніми даними, про організацію вибуху вантажівки на Кримському (Керченському – ред.) мосту в 2022 році», – пише видання «Коммерсант».

Раніше цього тижня Малюк відмовився визнавати причетність СБУ до вбивств та замахів на російських діячів, які активно виступали на підтримку війни в Україні.

В українському телеефірі журналістка запитала Малюка, чи причетна його служба до ліквідації «таких персонажів як Ілля Ківа, Олег Царьов, Владлен Татарський».

«Питання поставлене за адресою, але жодним чином ми не підтверджуватимемо цього», – відповів Малюк і вказав на деякі деталі, більшість із яких були відомі з повідомлень ЗМІ.

Також Басманний суд Москви заочно заарештував громадянина Грузії Александра Інасарідзе за звинуваченням у скоєнні теракту на Кримському мосту, повідомляє державна російська агенція ТАСС.

У чому саме звинувачують Інасарідзе, агентство не уточнює. Раніше Слідчий комітет Росії називав Інасарідзе серед підозрюваних, причетних до переправлення вибухівки, яка в результаті вибухнула на Кримському мосту 8 жовтня 2022 року.

За версією слідства, невстановлений вибуховий пристрій був захований у вантаж із будівельною поліетиленовою плівкою, який доставили з Одеси через кордони Болгарії, Грузії, Вірменії та Росії. Російська влада назвала організаторами підриву мосту українські спецслужби.

Читайте також