Головна Політика Суд у Південній Кореї відхилив прохання про продовження арешту президента Юна

Суд у Південній Кореї відхилив прохання про продовження арешту президента Юна

Центральний окружний суд Сеула 24 січня ухвалив рішення не задовольнити прохання прокуратури про продовження терміну тримання під вартою президента Південної Кореї Юн Сук Йоля. Його затримано в рамках процедури імпічменту, пов’язаного з оголошенням воєнного стану.

Про це розповідає News IO

Відхилення запиту прокуратури

Раніше в той же день прокуратура подала запит на продовження арешту президента. Однак суд відмовився задовольнити цю вимогу через відсутність переконливих підстав для продовження розслідування, оскільки справа вже передана до Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO).

З огляду на те, що суд відхилив прохання про продовження терміну арешту, прокуратура має обмежений час для проведення допиту Юна, який поки що відмовлявся співпрацювати із слідчими.

Ситуація навколо воєнного стану

Юн Сук Йоль був заарештований за звинуваченням у заколоті, ставши першим чинним президентом Південної Кореї, затриманим у рамках кримінальної справи. Після видачі ордера слідчі можуть утримувати його під вартою до 20 днів, включаючи вже проведені дні в ув’язненні після затримання в його резиденції в Сеулі 15 січня.

Президент оголосив надзвичайний воєнний стан 3 грудня, назвавши опозицію «антидержавною силою» та намагаючись захистити країну від «загроз» з боку Північної Кореї, не надавши конкретних деталей. Військові заявили про заборону діяльності парламенту та політичних партій, намагаючись увійти до будівлі парламенту, проте вночі 4 грудня Юн скасував введення воєнного стану, який не оголошувався з 1980 року.

Прокуратура продовжує розслідування звинувачень у державній зраді та зловживанні владою стосовно президента Юна. Через це йому заборонено виїзд із країни. Юн заперечує звинувачення у заколоті та стверджує, що введення воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням».

14 грудня парламент Південної Кореї ухвалив рішення про усунення Юна з посади. Конституційний суд розпочав розгляд справи про його імпічмент 16 грудня, приймаючи рішення протягом шести місяців.