Головна Політика Студенти протестують, блокуючи дороги в Україні через трагедію у Новому Саді

Студенти протестують, блокуючи дороги в Україні через трагедію у Новому Саді

студенти блокували дороги у кількох містах Сербії

На сотий день після обвалу даху на вокзалі в Новому Саді, що призвів до загибелі 15 людей і важких травм у двох, студенти в кількох містах Сербії організували акції протесту, блокуючи дороги.

Про це розповідає News IO

Блокада мосту Газела в Бєлграді

У Бєлграді студенти заблокували міст Газела, що через річку Сава є одним із ключових транспортних вузлів столиці. Студенти факультету сільського господарства Белграда оголосили про блокування мосту, який є частиною міжнародної траси, на декілька годин.

«Минуло 100 днів після трагедії у Новому Саді, і ніхто й досі не притягнутий до відповідальності за 15 втрачених життів. Ми наполягаємо на тому, щоб компетентні установи взяли на себе відповідальність», – заявили студенти сільськогосподарського факультету у соцмережі Х.

Символічні акції та вимоги студентів

Відомо, що активісти 9 лютого вирушили від сільськогосподарського факультету в Земуні до мосту Газела, супроводжуючи свою колону кількома тракторами. Студенти несли транспаранти з іменами загиблих у трагедії, що сталася 1 листопада 2024 року. Рух мостом у Бєлграді було перекрито в обох напрямках, а трактори зупинились на самій переправі.

Об 11:52, в момент, що символізує обвал даху у Новому Саді, на мосту провели 15-хвилинне мовчання, під час якого зачитали імена загиблих та кинули 15 троянд у річку Саву на знак пам’яті про жертв.

«Відповідальності й досі немає, ми не маємо інформації про те, хто відповідальний за те, що сталося, наші вимоги не задоволені, тому ми зараз тут», – сказала Радіо Свобода студентка Івана Ілич.

Протести в Сербії тривають з листопада, і їх символом стало зображення закривавленої долоні, що нагадує про жертви, а також 15-хвилинні страйки. Заблоковано роботу понад 50 факультетів чотирьох державних університетів та десятків середніх шкіл. Влада отримала вимоги про притягнення до відповідальності осіб, причетних до реконструкції вокзалу в Новому Саді, де бетонний навіс обрушився всього через кілька місяців після відкриття.

За підозрою в недогляді під час реконструкції станції було заарештовано 13 осіб, серед яких колишній міністр будівництва, транспорту та інфраструктури Горан Весіч. Він спочатку потрапив під варту, але згодом був звільнений. Багато учасників протестів вважають цю трагедію підтвердженням того, що уряд і президент Вучич ведуть країну неправильним шляхом.