Головна Важливе Студенти МДУ вимагають зняти з будівлі вишу дошку прихильнику фашизму Ільїну, якого цитує Путін

Студенти МДУ вимагають зняти з будівлі вишу дошку прихильнику фашизму Ільїну, якого цитує Путін

by host

Студенти Московського державного університету (МДУ) запустили петицію з вимогою прибрати зі стіни будівлі Інституту країн Азії та Африки в Москві памʼятну дошку на честь філософа Івана Ільїна, який симпатизував італійським фашистам та німецьким націонал-соціалістам. Петицію опублікували на сайті Change.org ще 22 квітня, увагу на неї звернуло видання «Гроза».

Авторами документа є студенти, аспіранти, викладачі, випускники МДУ, а також громадський рух «Ліве право». Наразі петицію підписали понад 1400 людей.

«Не всі знають, але в самому центрі Москви, за два кроки від Кремля і на одній із Державною думою вулиці Моховій, на стіні будівлі Інституту країн Азії та Африки МДУ в 2008 році було відкрито меморіальну дошку на згадку про філософа і за сумісництвом – знаного ідеолога фашизму Івана Ільїна, одна з робіт якого так і називається – «Про російський фашизм», – ідеться в заяві студентів. – Ми вважаємо неприпустимим збереження вказаної памʼятної дошки в університеті, безліч студентів та викладачів якого боролися проти фашистів на боці наших предків – на нашому боці – проти німецько-фашистських загарбників, яких підтримував Ільїн. Ми вимагаємо зняти меморіальну дошку, присвячену Івану Ільїну, щоб Московський державний університет продемонстрував гідний приклад боротьби з пропагандою ідеології фашизму!»

На початку квітня 2024 року студенти Російського державного гуманітарного університету запустили петицію проти створення у виші Вищої політичної школи імені Івана Ільїна. Цей навчально-науковий центр очолив філософ та політолог Олександр Дугін, який консультує Кремль з ідеологічних питань. Петицію підписали понад 30 тисяч людей.

Крім того, депутат Держдуми від КПРФ Володимир Ісаков просив перевірити праці Ільїна на «реабілітацію нацизму» та оцінити законність створення подібної школи у РДГУ. Івана Ільїна неодноразово цитував і називав серед найближчих йому філософів російський лідер Володимир Путін.

Читайте також