Головна Агросектор Страхування аграріїв від воєнних ризиків: головні виклики та рішення

Страхування аграріїв від воєнних ризиків: головні виклики та рішення

by host

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль провів зустріч з представниками провідних страхових компаній, щоб обговорити можливості страхування аграріїв від воєнних ризиків, зокрема на прифронтових територіях.

Про це розповідає News IO

Коваль наголосив на актуальності питання страхування майна та врожаю українських фермерів від воєнних загроз. Він зазначив, що сільгоспвиробники стикаються з реальними ризиками пошкодження майна, такого як елеватори, переробні підприємства та портова інфраструктура. За його словами, потрібно знайти рішення, яке допоможе мінімізувати ці ризики. «Фермеру потрібно, щоб зерно було забезпеченим. Якщо ми знімемо страх втрати майна і агропродукції, до нас підуть інвестиції», – заявив Віталій Коваль.

Умови страхування та перестрахування

Міністр підкреслив, що вже існують успішні приклади страхування об’єктів нерухомості малого та середнього агробізнесу. Проте є обмеження, такі як вимога, щоб об’єкти знаходилися на відстані не менше 100 км від лінії фронту, а також високі відсоткові ставки.

Віталій Коваль запропонував страховим компаніям розглянути можливість зменшення цієї відстані і зниження відсоткових ставок. Він зазначив, що одним з рішень може стати перестрахування, при якому на допомогу може прийти Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві, страхуючи майно і врожай фермерів.

Міжнародна співпраця та екологічні стандарти

«Фермери стоять перед реальними загрозами пошкодження майна: елеваторів, переробних підприємств, портової інфраструктури. Треба цей ризик мінімізувати, разом знайти вихід із ситуації. Фермеру потрібно, щоб зерно було забезпеченим. Якщо ми знімемо страх втрати майна і агропродукції, до нас підуть інвестиції», – наголосив Віталій Коваль.

Крім того, на зустрічі обговорювалася важливість дотримання агропідприємствами принципів ESG – екологічних стандартів, як одного з критеріїв для страхування. Також питання страхування воєнних ризиків розглядається з міжнародними партнерами, що працюють в Україні. Цей підхід сприяє створенню додаткових гарантій для інвесторів та стимулює приплив капіталу.

Представники страхових компаній висловили готовність співпрацювати з Мінагрополітики для вирішення цих проблем.