Головна Політика Столтенберґ сподівається, що Україна вступить до НАТО протягом наступних 10 років

Столтенберґ сподівається, що Україна вступить до НАТО протягом наступних 10 років

by host

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сподівається, що Україна може вступити до альянсу протягом наступного десятиліття, заявив він в інтерв’ю агентству dpa.

«Я дуже сподіваюся, що Україна стане союзником», – сказав він, відповідаючи на запитання про можливе розширення НАТО протягом наступних 10 років, підкресливши, що працював над цим під час свого перебування на посаді.

Столтенберґ закликав союзників по НАТО надати Україні більше військової допомоги для перемоги над російським вторгненням.

«Чим сильнішою буде наша підтримка, тим швидше закінчиться ця війна. Це парадокс. Чим більше ми зробимо на довгострокову перспективу, тим швидше війна може закінчитися. Тому що зараз Путін вважає, що він може нас перечекати», – додав він.

Читайте також: У НАТО погодили допомогу Україні на 40 млрд євро в наступному році – Reuters

Ця заява генсека, який залишає посаду, прозвучала напередодні саміту лідерів НАТО у Вашингтоні, де альянс відзначатиме своє 75-річчя і має намір оголосити про нову підтримку України.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що вже підготовлена нова безпекова угода для України з НАТО. За його словами, цей документ «гарантуватиме нашу безпеку до вступу України в НАТО – рішення, яке незворотне».

Саміт НАТО відбудеться 9-11 липня цього року у Вашингтоні. Як очікується, на саміті НАТО запевнить Україну у військовій, політичній і фінансовій підтримці, а також перебере на себе координацию безпекової допомоги Києву, яка зараз надається під проводом США у форматі «Рамштайн».

Україна, яка бореться з російським вторгненням, чітко дала зрозуміти, що її мета – стати членом НАТО. Київ і деякі його союзники в НАТО, особливо у Східній Європі, наполягають на запрошенні до членства, хоча й визнають, що Україна не може вступити до НАТО, перебуваючи в стані війни.

Читайте також