Головна Політика Столтенберґ про вибори в Росії

Столтенберґ про вибори в Росії

by host

Вибори президента Росії не будуть вільними і чесними, вважає генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. На пресконференції у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО 14 березня він зауважив, що вільні та справедливі вибори є основою будь-якої демократії.

«Ми знаємо, що опозиційні політики перебувають у в’язниці, декого вбито, а багато хто перебуває у вигнанні», – сказав генеральний секретар журналістам.

Він також додав, що опозиційних кандидатів не допустили до виборів, а чесне голосування не може відбуватися без конкуренції та незалежних медіа.

Читайте також: Верховний суд РФ остаточно відмовив Надєждіну в реєстрації на вибори президента, політик каже, що не зупиниться

Генеральний секретар НАТО зауважив, що незаконні вибори на окупованих українських територіях порушують міжнародне право.

«Спроби Росії організувати будь-яку частину виборів в окупованих регіонах України є абсолютно незаконними, такими, що порушують міжнародне право», – зауважив Столтенберґ.

Голосування на виборах президента Росії відбудеться з 15 до 17 березня 2024 року. Вибори в Росії незалежні спостерігачі й експерти оцінюють як невільні й нечесні. Влада втручається у виборчий процес, створює переваги провладним кандидатам. У деяких випадках ідеться і про прямі фальсифікації.

До голосування не допустили опозиційних кандидатів, зокрема Центральна виборча комісія Росії відмовила кандидатам на посаду президента Росії Борису Надєждіну і Сергію Малинковичу в реєстрації. Підставою для відмови стала недостатня, на думку ЦВК Росії, кількість достовірних підписів, зібраних на підтримку висунення кандидата.

Вдова російського опозиційного політика Олексія Навального Юлія Навальна закликала росіян приєднатися до акції «Полудень проти Путіна» у день виборів президента РФ 17 березня. Суть акції полягає в тому, що людям, які виступають проти чинного президента РФ Володимира Путіна, потрібно прийти в день виборів на виборчі дільниці одночасно – опівдні, аби продемонструвати кількість людей, які не згодні з голосуванням.

Читайте також