Головна Політика Стефанчук прокоментував скасування засідань у Раді й звинуватив опозиційні фракції у «неконструктивному діалозі»

Стефанчук прокоментував скасування засідань у Раді й звинуватив опозиційні фракції у «неконструктивному діалозі»

by host

Про це розповідає News IO

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, коментуючи скасування пленарних засідань минулого тижня, звинуватив опозиційні фракції у «неконструктивному діалозі». Про це він заявив в інтерв’ю Суспільному.

«Ми проводимо погоджувальні ради, обговорюємо законопроєкти. Дві фракції, як на мене, пішли в неконструктивний діалог, говорячи, що не будуть давати можливість голосувати низку законопроєктів, будуть затягувати перші читання. «Європейська солідарність» і «Голос», які виступили з баченням, що наступне засідання хочуть провести в режимі того, що будуть затягувати розгляд законопроєктів», – сказав він.

За його словами, є пріоритетність у розгляді законопроєктів, яка визначається «нашими політичними баченнями», а коли нам по тих чи інших питаннях починають диктувати умови, що будуть блокувати діяльність ВР, – це «неконструктивний підхід».

Стефанчук висловив сподівання, що днями парламент повернеться до роботи.

«Тому я б не говорив про парламентську кризу. Я б говорив про це як про таке собі весняне сімейне помутніння, з якого ми обов’язково всі разом знайдемо вихід. Там була низка умов. Наприклад, ті самі відрядження. Далі – питання пріоритетності ставлення до порядку денного законів конкретної фракції. Вона наполягає на них, але я пояснюю, що так діалог не ведеться. В демократії вирішує більшість, не диктат меншості. Тому, будь ласка, можете внести пропозицію, але якщо вона не буде підтримана, це означає, що так вирішив парламент», – додав голова Верховної Ради.

Фракція «Європейська солідарність» 13 березня звернулася до голови Верховної Ради з вимогою відновити проведення пленарних засідань. У заяві партії йшлося, що минулого тижня було «скасоване пленарне засідання, на якому мали розглядати важливі законопроєкти», наступний тиждень, за твердженнями «Європейської солідарності», також має бути пленарним, але «планують скасувати й ці пленарні засідання через відрядження керівництва ВР».

Як заявляли в партії, у березні парламент збереться лише на один день, аби проголосувати кілька постанов і ратифікацій. «Європейська солідарність» виступила з вимогою до керівництва Ради «негайно повернутися до нормальної роботи парламенту, мінімум двох пленарних тижнів на місяць, години запитань до уряду, прозорості і виставлення діяльності, повернути у ВР журналістів, припинити блокувати міжпарламентську діяльність, адекватно формувати порядки денні пленарних засідань».

Перед цим голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення Верховна Рада працює в режимі «безперервного пленарного засідання», що дозволяє парламентарям збиратися в будь-який час і «оперативно реагувати на зміни безпекової ситуації, важливі дедлайни чи особливості ухвалення рішень нашими партнерами».

Сьогодні, 14 березня, Рада провела засідання, яке, як заявив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Желізняк у коментарі Liga.net, «тривало хвилин 20».

Як повідомив депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко, парламент звернувся до іноземних урядів та парламентів, міжнародних організацій через проведення президентських виборів РФ на окупованих нею територіях України. За його словами, це єдине рішення, яке встигли ухвалити. Після закінчення повітряної тривоги засідання не відновили, оскільки депутати не зібрались на засідання.