Головна Агросектор Стартап зібрав із молекул смак пива. На черзі – їжа та парфуми

Стартап зібрав із молекул смак пива. На черзі – їжа та парфуми

by host

Про це розповідає News IO

Датський біотехнологічний стартап EvodiaBio за допомогою прецизійного бродіння створив «смак хмелю».

Інновація є дуже доречною на тлі попереджень вчених зниження врожаїв та смакових якостей хмелю (зокрема, гіркоти) через несприятливі погодні умови.

Прогнозується, що виробництво хмелю в деяких частинах Європи у найближчі роки впаде до 20%. Це також зробить хміль більш дорогим інгредієнтом для виробництва пива.

«Рішення цієї кризи — наш продукт Yops, який є ароматом хмелю, отриманим із дріжджів за допомогою точного бродіння. Yops може замінити традиційний ароматний хміль у процесі пивоваріння, забезпечуючи стабільний хмелевий смак як безалкогольному, так і алкогольному пиву», – розповіла Камілла Клосс Феннеберг, генеральний директор EvodiaBio.

Інновація допоможе броварням пом’якшити проблеми, пов’язані зі зниженням врожайності хмелю, а також «підтримати ремесло та креативність пивоварів», додає вона.

«Смак хмелю» EvodiaBio збирає фактично із молекул. «За допомогою передових біотехнологічних методів ми оптимізуємо штами дріжджів для виділення цих сполук, які потім збираємо та об’єднуємо для створення натуральної та чистої ароматичної суміші. Важливо, щоб у кінцевому продукті не залишилося дріжджів», – діляться у компанії.

Процес дає 90-95% чистих молекул, які EvodiaBio потім змішує разом у різні профілі аромату.

Окрім пива технологія може покращувати смаки інших алкогольних та безалкогольних напоїв, а також бути помічною у виробництві інших харчових продуктів чи парфумів.

Джерело: newfood.ua

Джерело: Новини аграрного бізнесу