Головна Політика Стармер наголосив на необхідності покарання путіна за зрив перемир’я з Україною

Стармер наголосив на необхідності покарання путіна за зрив перемир’я з Україною

«Путін має заплатити ціну» – Стармер про відмову РФ від припинення вогню

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час відкриття засідання саміту Європейського політичного співтовариства в Албанії закликав до відповідальності росії за відмову від припинення вогню у війні проти України. Британський лідер наголосив, що міжнародна спільнота має діяти рішуче, якщо москва й надалі ігноруватиме умови мирного процесу.

Про це розповідає News IO

Санкції ЄС проти росії: новий пакет обмежень

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтримала позицію Великої Британії щодо рішучої відповіді росії, а також анонсувала підготовку чергового пакета санкцій Євросоюзу. Серед запропонованих заходів – обмеження на ті гілки російського «Північного потоку», які потенційно можуть бути відновлені, додаткові санкції проти суден так званого «тіньового флоту» рф, а також подальше зниження цінової стелі на нафту. Фон дер Ляєн також анонсувала нові обмеження щодо фінансового сектора росії.

Вона підкреслила:

«Останніми днями ми всі стали свідками справжніх намірів президента (Росії Володимира) Путіна. Спершу він закликав до припинення вогню у зв’язку з річницями 9 травня, але сам цього перемир’я не дотримався. Потім Україна за підтримки ЄС і США закликала до повного і беззастережного припинення вогню терміном на 30 днів – і цю пропозицію президент Путін відкинув. Нарешті, він запропонував провести зустріч напряму між Україною і Росією в Туреччині – президент Зеленський був готовий зустрітися, але президент Путін так і не з’явився. Це чітко демонструє його справжні наміри: він не хоче миру».

Позиція НАТО та перебіг переговорів у Стамбулі

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив переконання, що путін усвідомлює серйозність своїх прорахунків у нинішній ситуації. Він зазначив, що під час особистих перемовин з російським президентом помічав його розуміння відповідальності за прийняті рішення, зокрема щодо рівня делегації, яку рф відправила на переговори. Рютте позитивно оцінив готовність української сторони до діалогу та прагнення досягти миру, акцентуючи на реальній роботі української делегації над питаннями припинення вогню.

У Стамбулі відбулися перші за три роки прямі переговори між представниками України та росії. Діалог тривав близько 90 хвилин, під час якого обговорювалися обмін полоненими та можливість припинення вогню. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що ключовими темами обговорення були питання обміну полоненими за принципом «тисяча на тисячу» та організація потенційної зустрічі лідерів країн.

Водночас росія, за даними джерел, озвучила як передумову для режиму тиші вимогу виведення українських військ із тих територій, які не були захоплені у ході бойових дій, що лишає відкритим питання про реальні наміри кремля щодо миру та стабільності у регіоні.