Сергій Кузнєцов, громадянин України, який перебуває під арештом в Італії за підозрою у причетності до вибухів на газопроводах «Північний потік», залишається у критичному стані через тривале голодування. Про це стало відомо після зустрічі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця з дружиною арештованого, Галиною Кузнєцовою.
Про це розповідає News IO
Дії українських і європейських правозахисників
Дмитро Лубінець повідомив, що взяв справу Кузнєцова під особистий контроль через загрозливий стан його здоров’я. Омбудсман надіслав офіційні звернення до Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції Італії, віцепрезидентки Європарламенту Піни Пічерно, італійського омбудсмана Маріно Фарделлі та Національного гаранта прав осіб, позбавлених волі.
У Італії працює радник Лубінця Олександр Городецький, відомий у середовищі української громади як правозахисник. Він взяв участь у мітингу на підтримку Кузнєцова, закликаючи створити належні умови утримання, а також надати необхідні ліки та харчування з огляду на стан здоров’я ув’язненого. Городецький також особисто передав лист омбудсмана до Міністерства юстиції Італії.
«Жінка розповіла, що Сергій продовжує голодування та має критичний стан здоров’я. Саме тому ця ситуація вимагає негайних дій і я взяв її під особистий контроль», – передає Лубінець.
Правова ситуація та розвиток справи
Сергій Кузнєцов утримується у колонії суворого режиму, що, на думку Лубінця, є порушенням Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Українського громадянина заарештували в серпні у місті Ріміні після того, як німецька прокуратура видала європейський ордер на його затримання. Кузнєцов став першим підозрюваним у справі про підрив «Північних потоків» і наразі перебуває під екстрадиційним арештом. В жовтні італійський суд вдруге дозволив його екстрадицію до Німеччини, однак захист планує оскаржити це рішення через можливі процесуальні порушення.
Адвокат Нікола Канестріні розповів, що його клієнт із 31 жовтня відмовляється від їжі, вимагаючи дотримання базових прав, включно з належним харчуванням, безпечним середовищем, гідними умовами утримання та справедливим ставленням щодо побачень із родиною та доступу до інформації.
Вибухи на газопроводах «Північний потік-1» і «Північний потік-2» сталися восени 2022 року, внаслідок чого було зруйновано три з чотирьох ниток. Газопровід, який призначався для постачання російського газу до Західної Європи, не підлягає відновленню. Розслідування, які проводять Швеція, Данія і Німеччина, підтвердили, що це був підрив, однак винних досі не встановлено.
росія не бере участі у розслідуванні і перекладає відповідальність на США та їхніх партнерів, що ті категорично заперечують. Деякі західні ЗМІ повідомляли про ймовірну причетність осіб, пов’язаних з українськими спецслужбами, до підривів, але Київ ці звинувачення відкидає.
