США завдали превентивних ударів по Ірану: Рубіо попереджає про нові атаки

|
США завдали превентивних ударів по Ірану: Рубіо попереджає про нові атаки

Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Сполучені Штати здійснили превентивний удар по Ірану з метою запобігання можливим атакам на американських військових після ізраїльських дій на Близькому Сході. За його словами, американська розвідка знала про підготовку ізраїльської операції проти Ірану та очікувала у відповідь удари з боку Тегерана по американських силах.

Про це розповідає News IO

Превентивна стратегія США та очікування ескалації

Марко Рубіо пояснив, що рішення про превентивний удар було прийнято задля мінімізації втрат серед американських військових. Він наголосив, що якщо б удару не було завдано заздалегідь, наслідки могли б бути значно тяжчими.

«Ми знали, що буде ізраїльська дія. Ми знали, що це спричинить атаку проти американських сил. І ми знали, що якщо не вдаримо по них до того, як вони почнуть ці атаки, то зазнаємо більших втрат і, можливо, більшої кількості загиблих», — сказав Рубіо журналістам.

Водночас він підкреслив, що деталі військової операції залишаються засекреченими, але заявив: найсильніші удари США ще попереду. Це свідчить про готовність Вашингтона до подальшої ескалації у разі нових загроз.

Ситуація навколо удару по школі в Ірані

Рубіо прокоментував інформацію з Тегерана про авіаудар по школі в місті Мінаб, внаслідок якого, за заявами іранської сторони, загинули десятки цивільних, включаючи дітей. Він зазначив, що бачив повідомлення про цей інцидент і що Міністерство оборони США наразі перевіряє, чи був це справді удар американських сил.

«Сполучені Штати не завдають ударів по школах навмисно», — підкреслив держсекретар. Однак він додав, що якщо серед загиблих справді були діти, це стане трагічним наслідком, але офіційна інформація про обставини інциденту ще уточнюється.

За даними іранських офіційних осіб, жертвами ударів стали щонайменше 153 людини, серед яких чимало дітей. Центральне командування США повідомило про вивчення інформації щодо обставин трагедії.