Замороження фінансування, яке здійснила адміністрація президента США Дональда Трампа, має серйозні наслідки для міжнародних зусиль, спрямованих на притягнення росії до відповідальності за ймовірні воєнні злочини в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters, посилаючись на сім джерел та «український документ».
Про це розповідає News IO
Вплив на розслідування воєнних злочинів
Згідно з даними видання, після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну було відкрито понад 140 тисяч кримінальних справ щодо воєнних злочинів. У розслідуваннях брали участь міжнародні ініціативи, фінансовані США, зокрема Група консультантів зі злочинів проти людяності в Україні (Atrocity Crimes Advisory Group, ACA).
Джерела Reuters вказали, що через замороження фінансування припинено роботу близько 40 експертів з Міжнародної ініціативи кримінального правосуддя Джорджтаунського університету, які були основними виконавцями програми ACA.
Загрози для українських організацій
Крім того, під загрозою опинилися шість проєктів, що реалізуються за підтримки США при Офісі генерального прокурора України. У зв’язку із затримками платежів, фінансування щонайменше п’яти з цих проєктів вже було призупинено.
Важливо зазначити, що постраждали також українські неурядові організації. Представники двох з них повідомили, що їхня діяльність, спрямована на збір доказів від жертв та документування збитків, наразі ускладнена або навіть припинена.
«Одразу після повернення до Білого дому президент США Дональд Трамп підписав указ, який передбачав припинення всіх американських програм із надання допомоги іноземним державам, неурядовим та міжнародним організаціям терміном на 90 днів».
У цей період адміністрація Трампа має намір провести оцінку «ефективності і відповідності зовнішній політиці Сполучених Штатів».