Головна Важливе США: Україні слід розглянути територіальні поступки для миру

США: Україні слід розглянути територіальні поступки для миру

Україні доведеться піти на територіальні поступки в будь-якій мирній угоді, РФ – робити «складні речі»

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Україні потрібно буде йти на територіальні поступки для досягнення мирної угоди, враховуючи захоплені росією території з 2014 року. Ці коментарі пролунали під час його візиту до Джидди, Саудівська Аравія, де він зустрічався з українськими високопосадовцями.

Про це розповідає News IO

Рубіо зазначив:

«Найважливіше, з чим ми поїдемо звідси, – це сильне відчуття того, що Україна готова робити складні речі, так само, як і росіянам доведеться робити складні речі, щоб покласти край цьому конфлікту або принаймні призупинити його в якийсь спосіб»

. Він також підкреслив, що обидві сторони повинні прийти до розуміння, що військового вирішення конфлікту не існує.

Переговори в Саудівській Аравії

Рубіо відмовився конкретизувати деталі потенційної угоди, але акцентував на необхідності поступок з обох сторін для досягнення миру.

«Росіяни не можуть завоювати всю Україну, і очевидно, що Україні буде дуже важко в будь-який розумний проміжок часу змусити росіян повернутися туди, де вони були в 2014 році»

, – сказав він.

У неділю президент США Дональд Трамп висловив сподівання щодо успішних переговорів у Саудівській Аравії, де зазначив, що

«деякі дуже важливі речі можуть відбутися цього тижня»

. Український президент Володимир Зеленський також наголосив на прагненні до миру, але підкреслив, що необхідні гарантії безпеки.

Склад української делегації

Переговори заплановані на 11 березня, і Україну на них представлятимуть: Андрій Єрмак, голова Офісу президента, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умеров і заступник голови Офісу президента Павло Паліса. З боку США в зустрічі братиме участь радник Білого дому з національної безпеки Майк Волц та держсекретар США Марко Рубіо.

У Кремлі повідомили, що росія продовжує діалог з Вашингтоном, одночасно реалізуючи свою «спеціальну військову операцію», метою якої є досягнення всіх поставлених цілей.