Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України та росії Кіт Келлог, який може взяти участь у майбутніх українсько-російських переговорах у Стамбулі як спостерігач, детально висвітлив позицію Вашингтона щодо можливого мирного врегулювання. В інтерв’ю телеканалу Fox News він поділився ключовими пунктами, які визначають підхід Сполучених Штатів до перемовин між Києвом і москвою.
Про це розповідає News IO
Основні пропозиції США щодо переговорного процесу
За словами Кітa Келлога, Сполучені Штати наполягають на необхідності припинення вогню як відправної точки для подальших домовленостей, зокрема й щодо територіальних питань. Він також наголосив, що США розглядають варіант закріплення статус-кво за поточною лінією фронту. Крім того, Келлог допустив можливість розміщення європейських військових як так званих «сил стабільності» на правому березі Дніпра, а також не виключив можливість присутності миротворців і на лівому березі, ближче до лінії зіткнення.
«Це може бути абсолютно неймовірна зустріч».
Однак поки що лише президент України Володимир Зеленський офіційно підтвердив свій намір прибути до Туреччини для участі в можливих переговорах 15 травня. Й досі невідомо, чи прибудуть до Стамбула Дональд Трамп і владімір путін. При цьому президент Зеленський заявив, що не братиме участі у діалозі, якщо у ньому не буде особистої присутності російського лідера. На його думку, путін уникає особистої зустрічі, боїться її.
Міжнародна підтримка та сценарії безпеки
У ніч на 11 травня путін озвучив ініціативу про відновлення прямих переговорів між Україною та рф у Стамбулі. Після цього президент Туреччини Реджеп Ердоган підтвердив, що його країна готова прийняти делегації обох держав для проведення переговорів.
Водночас, ще в березні британське видання Times повідомляло про можливість формування «коаліції охочих», яка має намір підтримати Україну у випадку досягнення припинення вогню шляхом введення миротворчого контингенту. За інформацією видання, коаліція може налічувати понад 10 тисяч військових, основну частину яких складатимуть представники Великої Британії та Франції. Участі США у цій коаліції не передбачено, але до місії можуть приєднатися й інші країни Європи.