Головна Важливе США погрожують Raiffeisen закрити доступ до долара – через роботу в Росії

США погрожують Raiffeisen закрити доступ до долара – через роботу в Росії

by host

Міністерство фінансів США попередило Raiffeisen Bank International, що може закрити йому доступ до доларової системи через роботу в Росії, пише Reuters із посиланням на джерело, яке ознайомилося з листом відомства.

Лист за підписом заступника міністра фінансів США Воллі Адеймо був надісланий Raiffeisen 6 травня. У ньому висловлювалася стурбованість із приводу роботи банку в Росії та його майбутньої угоди з мільярдером Олегом Дерипаскою, який перебуває під американськими санкціями. У листі Адеймо зазначав, що така діяльність Raiffeisen суперечить обіцянкам банку згорнути свою роботу в Росії та загрожує національній безпеці США.

Отримавши листа, Raiffeisen скасував угоду щодо купівлі частки в австрійській будівельній компанії Strabag, яку раніше «непрямо контролював» Дерипаска. Угода дозволила б банку вивести частину заморожених у Росії коштів у вигляді дивідендів, а Дерипасці – розморозити понад півтора мільярда євро. У банку пояснили відмову від угоди «обережністю».

Попри скасування угоди, стурбованість Мінфіну США з приводу роботи Raiffeisen у Росії зберігається, говорить співрозмовник Reuters.

Представник Raiffeisen заявив, що банк «значно скоротив» діяльність у Росії і вжив масштабних заходів щодо зниження ризиків, повʼязаних із санкціями. За словами Raiffeisen, він продовжує йти з Росії – вже понад два роки з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Торік банк заплатив до бюджету Росії 464 мільйони євро податків, а з грудня розмістив майже 2500 оголошень про пошук співробітників для свого російського підрозділу.

Раніше агентство Reuters із посиланням на джерела повідомляло, що Raiffeisen відкладає вихід із російського ринку, сподіваючись, що війна Росії з Україною скоро закінчиться. Це рішення банку підтримує австрійська та російська влада, пише Reuters.

У квітні 2024 року Європейський центральний банк планував наказати Raiffeisen до 2026 року скоротити кредитування російських клієнтів на 65% та суттєво обмежити міжнародні перекази.

Читайте також