Сполучені Штати не мають намірів відправляти свої війська для забезпечення можливого перемир’я у збройному конфлікті між Україною та росією. Про це 11 лютого в німецькому Штутгарті повідомив міністр оборони США Піт Геґсет.
Про це розповідає News IO
«США не мають наміру надсилати війська в Україну»
, – зазначив очільник Пентагону, підкресливши, що європейські країни повинні спочатку зміцнити свою обороноздатність, а Сполучені Штати згодом нададуть підтримку своїм «друзям» у Європі.
Зобов’язання союзників по НАТО
Геґсет також наголосив, що президент США Дональд Трамп змусив більшість союзників по НАТО досягти витрат на оборону у розмірі 2% від ВВП, а тепер наполягає на набагато вищих показниках.
Раніше в цей же день видання The New York Times повідомило, що питання надсилання європейських миротворців в Україну стане ключовою темою обговорень на Мюнхенській конференції з безпеки. Зокрема, деякі європейські країни, в тому числі країни Балтії, Франція та Велика Британія, піднімали питання про можливість залучення частини своїх військ до миротворчих сил в Україні. Однак високопосадовці Німеччини вважають цю ідею передчасною.
Переговори про мир
Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність до серйозних переговорів щодо угоди про припинення війни, якщо союзники нададуть гарантії безпеки, а не лише запевнення. Як зазначає NYT з посиланням на високопосадженого європейського чиновника, Європа не в змозі забезпечити 200 тисяч військовослужбовців, як це зазначав Зеленський.
Крім того, будь-який військовий контингент потребуватиме американської підтримки, адже без цього вони залишатимуться вразливими до російських спроб підриву політичної та військової довіри до альянсу. Навіть навіть значно скромніша кількість європейських солдатів, наприклад, 40 000, стане складним завданням для континенту з повільним економічним зростанням, нестачею військових кадрів та необхідністю збільшення витрат на власний захист. Це, ймовірно, буде недостатньо для забезпечення ефективного стримування росії.