Головна Важливе США оголосили про надання Україні понад 1,5 мільярда доларів, зокрема на енергетику

США оголосили про надання Україні понад 1,5 мільярда доларів, зокрема на енергетику

by host

Віцепрезидентка США Камала Гарріс оголосила про виділення понад 1,5 мільярда доларів через USAID і Державний департамент на підтримку енергетичного сектору України, вирішення гуманітарних потреб і зміцнення цивільної безпеки, повідомив 15 червня Білий дім.

За повідомленням, Гарріс зробила таке оголошення у рамках українського саміту миру, що починається в Швейцарії, і її шостої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

«Це включає 500 мільйонів доларів нового фінансування для енергетичної допомоги і перенаправлення 324 мільйонів доларів із раніше оголошених коштів на надзвичайні енергетичні потреби в Україні. Це фінансування піде на відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої війною, розширення виробництва електроенергії, а також заохотить інвестиції приватного сектора і захистить енергетичну інфраструктуру. Ці зусилля допоможуть Україні відповісти на останні атаки Росії на українську енергетичну інфраструктуру через підтримку ремонту й відновлення, підвищення стійкості України до збоїв у постачанні енергії й закладення основи для відновлення й розширення енергетичної системи України», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за словами Гарріс, понад 379 мільйонів доларів будуть надані для вирішення нагальних потреб біженців, внутрішньо переміщених осіб і постраждалих від війни громад.

Віцепрезидентка США також заявила, що, співпрацюючи з Конгресом, Державний департамент планує надати додаткові 300 мільйонів доларів на рятувальне обладнання для українських прикордонників і правоохоронних органів. «Ця підтримка допоможе їм безпечно діяти на передовій війни, щоб захищати територію України, рятувати мирних жителів, які зазнали атак Кремля, захищати критичну інфраструктуру і розслідувати понад 120 тисяч зареєстрованих випадків воєнних злочинів», – заявили у Білому домі.

За повідомленням, кошти виділяють у межах більшого пакета іноземної допомоги, ініційованого президентом США Джозефом Байденом для підтримки народу України.

У Білому домі нагадали, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Сполучені Штати виділили понад 3,2 мільярда доларів на фінансування гуманітарної допомоги і майже 1,5 мільярда доларів на допомогу у відновленні енергетичного сектору.

Світові лідери збираються 15 червня в Швейцарії на саміт, метою якого є чинити тиск на Росію, щоб вона припинила війну в Україні.

В українському саміті миру візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 голів держав і урядів з усього світу, 15 червня його відкриватиме президентка Швейцарії Віола Амгерд, повідомила напередодні пресслужба уряду Швейцарії.

Читайте також