Головна Політика США очікують звіт Дмитрієва перед ухваленням подальших рішень

США очікують звіт Дмитрієва перед ухваленням подальших рішень

США чекають на звіт перемовника Дмитрієва Путіну, перш ніж перейти до наступних кроків

Сполучені Штати Америки дочекалися звіту російського перемовника Кирила Дмитрієва для президента рф Володимира Путіна, перш ніж переходити до наступних кроків у переговорах. Про це повідомляє агентство Bloomberg, посилаючись на джерело, яке обізнане з процесом переговорів.

Про це розповідає News IO

Згідно з інформацією, американські чиновники все більше виявляють розчарування через повільність москви у веденні перемовин. Те, що здавалося проривом минулого тижня у питаннях часткового перемир’я в Чорному морі, швидко втратило свою актуальність після заяв російських офіційних осіб, що це залежить від послаблення санкцій. Це твердження суперечило заяві США, в якій були окреслені параметри угоди.

Розчарування у переговорах

Спеціальний посланник США Стів Віткофф і російський представник Дмитрієв провели зустрічі у Вашингтоні, які відбулися через кілька днів після висловлення президента США Дональда Трампа розчарування щодо відсутності прогресу в переговорах про припинення вогню у війні в Україні. Після зустрічі Дмитрієв зазначив:

«Стів був дійсно зосереджений на пошуку рішень. Я думаю, що є розуміння того, як ми можемо рухатися до фіналізації угоди, і в цьому напрямку було багато дискусій».

Вимоги російської сторони

Після переговорів з американською стороною в Ер-Ріяді, Кремль заявив, що угода про забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі нібито набирає чинності лише після зняття ряду санкцій з рф, включаючи санкції з російського державного банку «Россільгоспбанк» та організацій, які беруть участь у міжнародній торгівлі продовольством і добривами.

Агентство Bloomberg повідомило, що росія вимагає від Європейського Союзу відновлення підключення «Россільгоспбанку» до міжнародної банківської системи SWIFT як умову для реалізації припинення вогню в Чорному морі, щоб перевірити, чи готові Сполучені Штати задовольнити вимоги росії і заохотити європейських партнерів підтримати послаблення санкцій. Водночас у Європі вважають, що наразі ще зарано для послаблення санкцій проти рф.

11 березня представники США отримали згоду від України на 30-денне перемир’я, яке Путін не відкинув, але висунув свої умови. При цьому Україна і Росія також обмінялися звинуваченнями у недотриманні умов часткового припинення вогню, зокрема, в атаках на енергетичні об’єкти один одного.