Головна Політика США очікують від Японії припинення імпорту енергоносіїв з росії

США очікують від Японії припинення імпорту енергоносіїв з росії

США чекають, що і Японія перестане імпортувати російські енергоносії

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон розраховує на відмову Японії від закупівлі енергоносіїв з росії. Про це він повідомив під час зустрічі з главою Мінфіну Японії Кацунобу Като, підкресливши, що питання енергетичної співпраці стало важливою частиною переговорів між країнами.

Про це розповідає News IO

Стратегічне партнерство та вимоги США

За словами Бессента, нині Японія й США активно обговорюють мобілізацію стратегічних інвестицій у межах двосторонньої угоди про торгівлю та інвестиції. Під час діалогу американська сторона акцентувала увагу на очікуваннях щодо припинення Японією імпорту російських енергоносіїв.

«Сьогодні я зустрівся з міністром фінансів Японії @KatsunobuKato1, щоб обговорити плани мобілізації стратегічних інвестицій Японії в США в рамках американо-японської угоди про торгівлю та інвестиції», — написав Бессент у соцмережі Х.

Глобальна позиція США щодо російських енергоносіїв

Офіційний Вашингтон послідовно закликає не лише Японію, а й інших міжнародних партнерів — зокрема європейські країни, Індію та Китай — відмовитися від імпорту енергоресурсів з росії. На думку американської адміністрації, лише спільний міжнародний тиск у питанні енергетичних закупівель зможе змусити москву піти на переговори з Києвом. Такий підхід розглядається як один із ключових важелів впливу на позицію російської федерації на міжнародній арені.